Son Dakika Haberleri: Almanya'da Camiyi Kundaklayan Şüpheliyi Cemaat Yakaladı

Almanya'da Camiyi Kundaklayan Şüpheliyi Cemaat Yakaladı

21 gün önce

Almanya'da İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatına bağlı Ulu Camiyi kundaklayan şüpheliyi, cemaat yakaladı. Durumu polise bildiren cemaat üyeleri, saldırganı olay yerine gelen polise teslim etti.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Hagen şehrinde bulunan İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) teşkilatına bağlı Ulu Camiyi kundaklayan şüpheli, cemaat tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yerel saatle 10.00'da gerçekleşen olayda, saldırgan cami önündeki çöp bidonlarını ateşe verdikten sonra kaçmıştı. Güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde şüphelinin, yanında iki köpeği ile cami önüne geldiği görülüyor. Şüphelinin ayrılmasından sonra da yangın çıkıyor.

SALDIRGAN HAGEN İSTASYONUNDA YAKALANDI

Bölgede yaşayan bir Türk vatandaşının, şüpheliyi gördüğünü cemaatteki arkadaşlarına söylemesi üzerine, o sırada bölgeye yakın olan cemaat üyeleri saldırganı Hagen tren istasyonunda yakaladı. Durumu polise haber veren cemaat üyeleri, saldırganı olay yerine gelen polise teslim etti.

Almanya'da Camiyi Kundaklayan Şüpheliyi Cemaat Yakaladı
Haber Yayın Tarihi : 26.05.2019 12:17 Kaynak: DHAEkrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını sosyal medyayı salladı! İlk yankılar ortaya çıktı Ortak canlı yayında Binali Yıldırım'ın FETÖ çıkışı sosyal medyada gündem oldu! Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum