Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor! - Son Dakika

Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!

01.09.2020 16:52
Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!, System.String[]

Bu yıl 77'nci kez düzenlenecek olan Venedik Film Festivali, 2 ile 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yıl 77'nci kez düzenlenecek olan Venedik Film Festivali, 2 ile 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya'da fiziki olarak düzenlenecek ilk etkinlik olacak.

Festivalin ilk konukları da Venedik'e adım attı. Jüri başkanlığını Cate Blanchett'in üstlendiği festivalde önemli yönetmenlerin iddialı filmleri büyük ödül Altın Aslan için mücadele edecek.

Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!

Festivalin büyük ödülü "Altın Aslan" için Azerbaycan-ABD orta yapımı Hilal Baydarov'un yönettiği "In Between Dying", Emma Dante'nin "Le Sorelle Macaluso", Mona Fastvold'un "The World To Come", Michel Franco'nun "Nuevo Orden", Nicole Garcia'nın "Amants", Amos Gitai'nin "Laila in Haifa", Julia von Heinz'ın "Und Morgen Die Ganze Welt", Andrei Konchalovsky'nin "Dorogie Tovarischi", Kiyoshi Kuroawa'nın "Spy No Tsuma", Majid Majidi'nin "Khorshid", Kornel Mundruczo'nun "Pieces of Woman", Susanna Nicchiarelli'nin "Miss Marx", Claudio Noce'nin "Padrenostro", Gianfranco Rosi'nin "Notturno", Malgorzata Szumowska ile Michal Englert'in "Sniegu Juz Nigdy Nie Bedzie", Chaitanya Tamhane'nin "The Disciple", Jasmila Zbanic'in "Quo vadis, Aida" ve Chloe Zhao'nun "Nomadland" filmi dahil 18 yapım yarışacak.

Jüri başkanı Blanchett

Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!

Altın Aslan ödülü için yarışma dalındaki filmleri değerlendirecek jürinin başkanlığını ise Avustralyalı aktris ve yapımcı Cate Blanchett üstlenecek. Blanchett'ın başkanlığındaki jüride oyuncu Matt Dillon yönetmen ve senaryo yazarı Veronika Franz, yönetmen ve senarist Joanna Hogg, yazar Nicola Lagioia, yönetmen ve senaryo yazarı Christian Petzold ile oyuncu Ludivine Sagnier yer alıyor.

2 Eylül'de yarışma dışı kategoriden Daniele Luchetti'nin yönettiği "Lacci" filmiyle açacak olan festival, 12 Eylül'deki ödül töreniyle son bulacak.

Ayrıca festivalin yarışma dışı bölümünde de 17 ve "Ufuklar" kategorisinde ise 19 uzun metraj film sinemaseverlerle buluşacak.

Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!
Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!
Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor!

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Altın Aslan, koronavirüse meydan okuyor! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi 21:35 Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti 20:57 Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar
Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi
Advertisement