Ankaraspor'dan Süper Lig Harekatı - Son Dakika

Ankaraspor'dan Süper Lig Harekatı

12.01.2012 09:15
Ankaraspor'dan Süper Lig Harekatı, System.String[]

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu 2009 yılının Eylül ayında Ankaraspor'u aynı ligde mücadele ettiği Ankaragücü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, Ankaraspor'u bir alt lige düşürmüştü.

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu 2009 yılının Eylül ayında Ankaraspor'u aynı ligde mücadele ettiği Ankaragücü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, Ankaraspor'u bir alt lige düşürmüştü. Ancak Ankaraspor 2011 yılının Haziran ayında yapılan Federasyon genel kurul toplantısında Bank Asya 1. Lig'e alınması kararlaştırmıştı. 2011-12 sezonu Bank Asya Lig'i 19 takım olarak belirlenmişti; ama Ankaraspor bu lige katılamayacağını açıklamıştı.

Federasyon "İki kulüp arasında doğru olmayan ilişki"yi gerekçe gösterdi. Ankaragücü Genel Kurulu mahkeme tarafından iptal edildi. Bugün Gazetesi'nin haberine göre, karar üzerine mavi-beyazlılar harekete geçti. Küme düşürülen başkent ekibi "Suç yok oldu. Hakkımız Süper Lig" diye yazı yazdı.

TFF'den yanıt gelmedi

Ancak 15 Aralık 2010 tarihinde Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ankaragücü'nün 30 Ağustos 2009 tarihli olağanüstü genel kurul ile 3Ocak 2010 tarihli genel kurul kararlarını iptal etmişti. Bu kongrenin iptali üzerine Ankaraspor yönetiminin 15 gün önce Futbol Federasyonu'na birmektup gönderip, "Bizim hakkımız Süper Lig. Biz burada oynamak istiyoruz" dedikleri öğrenildi. Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz, "Ankaraspor, Ankaragücü'nün kongresinden dolayı düşürüldü. Daha sonra mahkeme, Ankaragücü'nün kongresini yok saydı. Bizi suçladıkları durum tamamen ortadan kalktı. Hakkımızı geri istiyoruz. Bu konu ile ilgilimüracatımızı 20 gün önce yaptık. Yanıt bekliyoruz" dedi.

SPOR AVUKATI VEDAT TÜRKER: "YÜZDE 90 ÇIKAR"

25. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği kararla Ahmet Gökçek'in başkanlık yaptığı dönemi yok hükmüne bağladı. Böylece Ahmet Gökçek'in başkanlık yaptığı dönemin hiçbir anlamı kalmadı. Ankaraspor, Federasyon bir karar vermezse CAS'a gidebilir. Ankaraspor'un Süper Lig'e çıkma şansı bu yolla yüzde 90'ı buluyor.

DÖNEMİN DİSİPLİN KURULU BAŞKANI REŞAT BOSTAN: "MÜMKÜN DEĞİL"

Ankaraspor'un Süper Lig'e tekrar çıkması için Bank Asya'da mücadele etmesi ve burada şampiyon olması gerekiyor. Başka hiçbir şekilde Süper Lig'de mücadele edemez. Mahkemenin o dönemi yok sayması olanları yok saydırmaz. Hatta bu sene Bank Asya'da mücadele etmedikleri için bu şansları olmayabilir.

Ankaraspor'dan Süper Lig Harekatı

Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Ankaraspor'dan Süper Lig Harekatı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Isparta'daki yangına Dağ Komando Okulu Komutanlığı müdahale edecek 00:55 Isparta'daki yangına Dağ Komando Okulu Komutanlığı müdahale edecek Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan 23:50 Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan "vatan haini" yorumuna sessiz kalamadı Milas'ta termik santral yakınlarına ulaşan yangın nedeniyle bölge boşaltılıyor 23:09 Milas'ta termik santral yakınlarına ulaşan yangın nedeniyle bölge boşaltılıyor
15 Temmuz'da gözünü kaybeden gazi Fatih Orhan 3 kişinin bıçaklı saldırısında can verdi 22:53 15 Temmuz'da gözünü kaybeden gazi Fatih Orhan 3 kişinin bıçaklı saldırısında can verdi Son Dakika: Bakan Soylu'dan 21:38 Son Dakika: Bakan Soylu'dan "bomba ile yangın çıkarıldı" iddiasına yanıt: Tamamen provokasyon Tanju Özcan gündemden düşmüyor! 20:37 Tanju Özcan gündemden düşmüyor! "Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım" diyerek AK Partili meclis üyelerine çay fırlattı
İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı 18:44 İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 15:56 Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım
Advertisement