Antalya 'soluk'a seyirciden büyük alkış - Son Dakika

Antalya 'soluk'a seyirciden büyük alkış

3 ay önce

'Soluk'a seyirciden büyük alkışANTALYA Altın Portakal Film Festivali'nde Özkan Yılmaz'ın ilk uzun metraj filmi 'Soluk'taki oyuncuların performansı seyirciden büyük alkış aldı.

'Soluk'a seyirciden büyük alkış

ANTALYA Altın Portakal Film Festivali'nde Özkan Yılmaz'ın ilk uzun metraj filmi 'Soluk'taki oyuncuların performansı seyirciden büyük alkış aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 56'ncısını düzenlediği Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışma filmlerinin gösterimleri devam ediyor. Yönetmenliği Özkan Yılmaz'ın yaptığı, başrollerini Emrullah Çakay, Uğur Polat, Aslı İnandık, Özgür Eken gibi oyuncuların yer aldığı 'Soluk', AKM Aspendos Salonu'nda seyirciyle buluştu. Gösterimin ardından izleyiciyle bir araya gelen film ekibi, soruları yanıtladı. Filmin yönetmeni Özkan Yılmaz, uzun yıllardır sinema alanında olduğunu, ancak ilk kez bir filmin yönetmenliğini yaptığını söyledi. Filmin çıkış noktasının gerçek bir hikayeye dayandığını dile getiren Yılmaz, Kanser hastası çok sevdiğimiz bir ağabeyimizin durumunu gözlemledik ve 2 yılın sonunda kendisini kaybettik. Bunun hikayesini film yapmak aklımda yoktu. Ağabeyim ağırlaştığında devreye giren profesyonel bir hastabakıcı vardı. O kadar ilginç bir iş yapıyordu ki çalıştığı projede herkes ölüyor. Bunun enteresan bir yerde durduğunu ve rahatsızlığını hissettiğimde filmi yazdık dedi.

UĞUR POLAT HAYATINI KAYBEDEN DOSTUNU OYNADI

Filmin oyuncularından Uğur Polat ise filmde canlandırdığı karakterin, gerçek hayatta hayatını kaybeden arkadaşları Savaş Akovalıgil olduğunu söyledi. Polat, Hayatını kaybeden kişiyi ben çok iyi tanırdım, ona bir vefa borcum var. Ben Savaş abinin eline doğdum dedi.

ASLI İNANDIK İLK KEZ KOMEDİ DIŞINDA BİR ROLDE OYNADI

Komedi rolleriyle tanınan Aslı İnandık ise ilk kez farklı bir oyunculuk sergilediğini söyledi. İnandık, Bu filmi kendime meydan okuma gibi düşünüyorum. Rol ilk geldiğinde çok sevindim. Şimdiye kadar hep komedi oynadım. Bu film benim için çok heyecanlıydı diye konuştu.

Antalya 'soluk'a seyirciden büyük alkış

Haber Yayın Tarihi: 30.10.2019 05:58 Kaynak: DHASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kayınbiraderinin eşiyle ilişkisi olduğunu öne süren kayınpeder, damadını öldürdü Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı

Son Dakika Haberleri