Son Dakika Haberleri: Arda Turan'ın 2,5 Milyon TL'lik Cezası, Türk Futbol Tarihinin En Ağır Cezası Olarak Tarihe Geçti

Arda Turan'ın 2,5 Milyon TL'lik Cezası, Türk Futbol Tarihinin En Ağır Cezası Olarak Tarihe Geçti

4 ay önce

Medipol Başakşehir'in Arda Turan'a verdiği 2,5 milyon TL'lik ceza, Türk futbol tarihindeki en ağır para cezası olarak tarihe geçti.

Medipol Başakşehir, olaylarla gündeme gelen futbolcusu Arda Turan'a 2 milyon 500 bin lira para cezası verdi.

Arda'nın Emirgan'daki bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı kavgayla ilgili olağanüstü toplanarak turuncu-lacivertli yönetim, öncelikli olarak para cezasına hükmetti.

"ARDA'NIN HAREKETİ, PROFESYONEL ANLAYIŞ İLE BAĞDAŞMIYOR"

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Milli takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz" denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz."

TÜRK FUTBOL TARİHİNİN EN AĞIR PARA CEZASI

Bu ceza, Türk futbolundaki en ağır para cezası olarak tarihe geçti. Durumu değerlendiren M.Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Olay izin gününde olmuş olsa bile bizim disiplin anlayışımıza göre sabah saatlerinde olduğu için bir suçtur. Başakşehir'in sözleşmeli oyuncusu olduğu için profesyonel yükümlülüklerini yerini getirmesi gerekiyor. TFF herhangi bir ceza yaptırımı uygulamadığı için antrenman ve maçlara devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


İzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı