Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları - Son Dakika

Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları

22.01.2018 11:08
Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları

İstanbul'un en merkezi iş ve yaşam aksı Mecidiyeköy'de bulunan Artı Sahne Mecidiyeköy, birbirinden seçkin tiyatro oyunlarına ve gösterilere ev sahipliği yapıyor.

Artı Sahne Mecidiyeköy'ün 22-28 Ocak tarihleri arasındaki sanat takvimi şöyle:

23 Ocak Salı günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Ölün Bizi Ayırana Dek'

Başrollerini Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu'nun üstlendiği 'Ölün Bizi Ayırana Dek' adlı komedi oyunu Artı Sahne Mecidiyeköy'de izleyiciyle buluşuyor.

Cansu ve Serdar, evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Ancak sabah aynı yatakta uyanırlar(!) Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar'ı bekleyen asıl sürpriz, salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir. Ne yapacağını bilemeyen çift bir yandan "Hangimiz katil?" sorusuna yanıt ararken, bir yandan da ilişkilerini, evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan olayları yeniden değerlendirecek ve karşılarına çıkacak bambaşka sürprizlerle mücadele etmeye çalışacaktır.

Gergedan Yapım tarafından sahneye konan oyunun yazarı 1 Kadın 1 Erkek dizisi senaristlerinden Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan. Oyuncular: Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu, Volkan Aktan. Yöneten: Hakan Yılmaz. Yapımcı: Cengiz Şahin.

25-26 Ocak'ta, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Benim Adım Feuerbach' Prömiyeri

Usta oyuncu Selçuk Yöntem'in Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Şahin ile birlikte rol aldığı 'Benim Adım Feuerbach' 25 Ocak Perşembe günü saat 20.30'da Artı Sahne Mecidiyeköy'de prömiyer yapacak. Oyun 26 Ocak Cuma günü de aynı saatte aynı sahnede sanatseverlerle buluşacak.

"Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz..." Yazan: Tankred Dorst, Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu

28 Ocak Pazar günü, saat 16.00'da tiyatro oyunu 'Sanat'

Yasmina Reza'nın yazdığı, Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün'ün çevirisini yapıp yönettiği Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney'in başrollerini üstlendiği 'Sanat' Artı Sahne Mecidiyeköy'de seyirci ile buluşuyor. Satın alınan "Beyaz üstüne beyaz çizgili bir tablo" aracılığıyla sorgulanmaya başlanan dostluklar, hesaplaşmalar ve tükenme noktasına gelmiş ilişkiler "Sanat" ile sorgulanıyor.

Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Messi zevkten dört köşe! Bir hedefine daha başarıyla ulaştı 00:53 Messi zevkten dört köşe! Bir hedefine daha başarıyla ulaştı 48 gündür açlık grevi yapan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kritik 00:45 48 gündür açlık grevi yapan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kritik Belediyenin eğitim destek evinde büyük skandal! Annenin şüphesi cinsel istismarı gün yüzüne çıkardı 23:43 Belediyenin eğitim destek evinde büyük skandal! Annenin şüphesi cinsel istismarı gün yüzüne çıkardı
Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'ın faiz sözlerine eleştiri: İnsanların inançlarını sarsmayın 23:17 Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'ın faiz sözlerine eleştiri: İnsanların inançlarını sarsmayın Beşiktaş'ta büyük restleşme! Vida ya imzayı atacak ya da kulübede bekleyecek 22:34 Beşiktaş'ta büyük restleşme! Vida ya imzayı atacak ya da kulübede bekleyecek Dolar kuru eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan tepki toplayacak Japonya yorumu 21:42 Dolar kuru eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan tepki toplayacak Japonya yorumu
Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap 20:36 Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor! 17:10 Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor!
15:31
Advertisement