Asimder'den Agos Gazetesine Tepki - Son Dakika

Asimder'den Agos Gazetesine Tepki

04.05.2013 14:53
Asimder'den Agos Gazetesine Tepki

Iğdır'da bir basın açıklaması yapan Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) üyeleri, İstanbul'da yayın yapan Agos gazetesini kınadı.

Iğdır'da bir basın açıklaması yapan Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) üyeleri, İstanbul'da yayın yapan Agos gazetesini kınadı.

Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bir basın açıklaması yapan ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey, kendini Türkiye'de yaşayan Ermenilerin sesi olarak lanse eden Agos gazetesinin, "Türkiye'deki Ermeni vakıfları, okullarını ve derneklerini hedef gösteriyor" iddiasıyla açtığı mahkemenin sonucu belli olmamışken kendisini manşetine taşıyıp Türkiye'deki milliyetçi Ermeni kesimince hedef alınmasına yol açtığını öne sürdü.

Gülbey, "Agos denen gazete 1915 Olaylarında kamuoyunu yanlış yönlendirip tarihi gerçekleri saptırarak Türk milletini ve Türkiye sevdalısı vatandaşlarımızı rencide etmektedir. Ermeni diasporasının karşısında cansiperane mücadele veren ASİM-DER yönetim kurulu ve üyelerini faşistlik ve ırkçılıkla suçlamıştır. Atalarına katil diyen bir zihniyetle mücadele eden ve tarihi gerçekleri kamuoyu ile paylaşıp insanlarımızı aydınlatan şerefli ASİM-DER üyelerine ve destek veren teşkilatların çalışmalarından rahatsız olan Ermeni diasporasının aslında ASM-DER'i sindirme hareketidir. Sözde Ermeni soykırımının 2015 yılı 100. yıl dönümüne iki yıl kala Ermeni diasporası Türkiye'de karşısında etkin çalışan bir teşkilat istememektedir. Bu nedenle de 365 gün 24 saat düsturu ile çalışmayı kendine görev bilen ASİM-DER'i Agos gibi gazeteler susturmak peşindeler" ifadelerini kullandı.

Yapılan basın açıklamasının ardından ASİM-DER üyeleri, ellerindeki Agos gazetelerini yakarak tepkilerini gösterdi. - IĞDIR

Kaynak: İHA
Bulgaristan Turizm Bakanı Dimitrov: 'Türkiye, turizmde öncelikli ortağımız' Bulgaristan Turizm Bakanı Dimitrov: 'Türkiye, turizmde öncelikli ortağımız' 3. Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Kongresi 3. Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Kongresi Ekrem İmamoğlu: 16 Milyon İnsanın İradesini Yok Saymalarına Asla İzin Vermeyeceğiz. Milletimizle Birlikte, Dağ Gibi Karşılarında Duracağız Ekrem İmamoğlu: 16 Milyon İnsanın İradesini Yok Saymalarına Asla İzin Vermeyeceğiz. Milletimizle Birlikte, Dağ Gibi Karşılarında Duracağız

Son Dakika Güncel Asimder'den Agos Gazetesine Tepki - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement