Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyeceğini söyledi - Son Dakika

Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyeceğini söyledi

07.12.2019 09:04

İtalya'da gündem ünlü İtalyan çikolata ürünü Nutella'daki Türk fındığı. Aşığı sağcı parti lideri Salvini, çikolatada Türk fındığı olduğu için Nutella yemeyeceğini açıkladı. Çikolatada Türk fındığına karşı çıkan siyasetçi, "İtalyan çiftçilere destek olmayı tercih ederim" dedi.

İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, Türk fındığı içerdiği için İtalyan çikolata ürünü Nutella'yı yemeyeceğini söyledi. Aşığı sağcı parti lideri Salvini, "İtalyan çiftçilere destek olmayı tercih ederim" ifadelerini kullandı.

"ÇİKOLATADA TÜRK FINDIĞINI FARK ETTİM"

Ravenna şehrinde dün yaptığı mitingde konuşan Salvini, İtalyan fındığı yerine Türk fındığı kullanılmasına tepki göstererek, söz konusu ürünle ilgili tutumunu değiştirdiğini ve Nutella hayranı olmaktan vazgeçtiğini belirtti.

Mitingde soğuktan koruması için Nutella yemesi önerilen Salvini, "Nutella'nın, Türk fındığı kullandığını fark ettim. İtalyan fındığı kullanan şirketlere yardım etmeyi, İtalyan ürünlerini yemeyi ve İtalyan çiftçilere destek olmayı tercih ederim." ifadesini kullandı.

İTALYAN ÜRÜNLERİNİ SAVUNUYOR

Salvini, Nutella çikolatası sürülmüş ekmek dilimleriyle çektiği özçekim fotoğraflarını paylaştığı da biliniyor. Aşırı sağcı Lig Partisi, "Önce İtalyanlar" sloganı ve İtalyan ürünlerini savunmasıyla dikkati çekiyor.

Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyeceğini söyledi

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyeceğini söyledi - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi Hazır döner paketleyen iki çalışanın çekip paylaştığı videoya tepki yağıyor