Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84. yıl dönümü - Son Dakika

Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84. yıl dönümü

Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84. yıl dönümü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84'üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte kaldığı oda ziyaret edildi.

17.11.2021 - 11:54,  Güncelleme: 12:33

Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84. yıl dönümü

ELAZIĞ - Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84'üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte kaldığı oda ziyaret edildi.

Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak çelenk koyma töreni düzenlendi. Valilik önünde düzenlenen törende Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı vekili Sami Güzel ve 8. Kolordu Komutanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin Atatürk anıta çelenk koydu. İki dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasının ardından protokol üyeleri Öğretmenevi içerisinde, Atatürk'ün konakladığı odayı ziyaret etti. İlgililerden bilgi alan Dr. Ömer Toraman, ardından şeref defterini düşüncelerini yazarak okudu.

Şeref defterine yazdıklarını okuyan Vali Dr. Ömer Toraman, " Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk, 84 yıl önce şereflendirdiğiniz bu mekanda yine aynı gurur ve tazimle huzurunuzda bulunmanın sevinç ve heyecanı içerisindeyiz. Bu aziz şehrin mert, yiğit ve vatanperver insanları o gün zatıalilerinizi nasıl yüreğinize bastıysa bugün yine aynı hissiyat ve aynı özlemle manevi varlığınızı gönlünde yaşatmakta ve bıraktığınız emanetlere sahip çıkmakta. Bizler açmış olduğunuz uygarlık yolunda göstermiş olduğunuz ülküde milletçe el ele omuz omuza vererek bilimde, sanatta, eğitimde, sağlıkta ve teknolojide ülkemizi en ileri seviyeye taşımak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Yüce hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi.

Tören ve etkinliklere, Vali Dr. Toraman, Başkan vekili Güzel, 8.Kolordu Komutan vekili Tuğgeneral Ergin'in yanı sıra Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, kamu kurum müdürleri, emniyet ve askeri personel, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 84. yıl dönümü - Son Dakika


Advertisement