Son Dakika Haberleri: Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Yönetimi Kadınlara Emanet

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Yönetimi Kadınlara Emanet

5 gün önce

İlk meclis toplantısını gerçekleştirilen Aydın Büyükşehir Belediyesinde başkanlık divanının tamamı kadınlardan oluştu.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Yönetimi Kadınlara Emanet, System.String[]
İlk meclis toplantısını gerçekleştirilen Aydın Büyükşehir Belediyesinde başkanlık divanının tamamı kadınlardan oluştu.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirdi.

Belediye başkanı ve meclis üyesi seçilenleri tebrik eden Çerçioğlu, tek amaçlarının kente hizmet etmek olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından mecliste katip üyeliği için yapılan oylamada CHP'li Ayşe Özdemir, Yasemin Gürsoy ve Hatice Kurban ile İYİ Partili Semra Yücel ve Fatma Tabak katip üye seçildi.

Böylece meclis başkanıyla birlikte başkanlık divanının tamamı kadınlardan oluştu.

Öte yandan Meclis 1. Başkanvekilliğine CHP'li Evrim Karakoz, 2. Başkanvekilliğine ise İYİ Partili Cihan Demirel'in seçildiği mecliste, encümen üyeliklerine ise İYİ Partili Hayati Atlı, Semra Yücel ve Kadir Mutlu ile CHP'li Malik Ercan ve AK Parti'li Mehmet Güler seçildi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 09:56 Kaynak: AABahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya İlk Yorum: Memnuniyet Duymak Mümkün Değil Şehit Cenazesinde Saldırıya Uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sığındığı Evin Sahibi Yaşananları Anlattı! Kemal Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın Kimliği Ortaya Çıktı! Kılıçdaroğlu'na Yönelik Saldırıya Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı