Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da tutuklandı - Son Dakika
Gündem

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da tutuklandı

Türkiye'yi sarsan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında firari gizli tanık Serdar Sertçelik'in iddiaları sonrasında gözaltına alınarak tutuklanan 7 kişiden birinin eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat olduğu iddia edildi. Kubat'ın Sertçelik'in çakarlı araçla yurt dışına kaçırılmasında parmağı olduğu öne sürülüyor.

20.05.2024 08:39

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin davanın firari sanığı Serdar Sertçelik'in iddiaları üzerine, "suç işlemek için anlaşma", "adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs", "görevi kötüye kullanma" ve "suçluyu kayırma" suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli tutuklandı.

TUTUKLULAR ARASINDA KRİTİK BİR İSİM VAR

Günlerdir Türkiye gündeminden düşmeyen soruşturmada tutuklanan isimlerden biri ise büyük ses getirdi. Gazeteci Alican Uludağ'ın "Özel haber" notuyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre "gizli tanık" soruşturmasında tutuklanan 'sivil' kişiler arasında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da yer aldı.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da tutuklandı

"SERTÇELİK'İN YURT DIŞINA KAÇIRILMASINDA ROL OYNADI"

Eski MHP Ankara İl yöneticisi olan ve 2022'de Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığı görevine getirilen Kubat'ın gizli tanık Serdar Sertçelik'in çakarlı araçla yurt dışına kaçırılmasında rol almakla suçlandığı öne sürüldü.

14 MAYIS SEÇİMLERİ SONRASI DİKKAT ÇEKEN ATAMA

Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinin ardından tüm danışmanlarının görevlerine son vermiş, eski ülkücü Ramazan Kubat'ı ise "Yeniden Kuvayı Milliye Platformu Koordinatörü" olarak atamıştı.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında Kılıçdaroğlu\'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da tutuklandı

Son Dakika Gündem Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat da tutuklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Selim Kayisi: Ne zaman dava CeHaPe ye sıçrayacak diye düşünürken o vaktin geldiği ile ilgili haberi okudum. 24 5 Yanıtla
  Depechs Modes: tamam comars 2 4
 • Ali Yolun: Resmi olan polis ambulans ve jandarma gibi belirgin devlet çalışanları hariç tm çakarlı araçların tümüyle yasaklanması gerekiyor çok çok acilen.trafikte hergün onlarcasıyla kavga ediyoruz taciz ediyorlar 24 0 Yanıtla
  Ali İzzet Aşrak: zaten yaşayan ama duyarlı halk yok onu kullanana değil takanlara büyük ceza verilmesi gerekiyor 2 0
 • Abuzer Kadayıf: Her şerde bunların parmağı var 15 Temmuz da da Bakırköy’de pusuda beklemiş ti amcam 16 4 Yanıtla
 • Abuzer Kadayıf: Kemal de tutuklansın 5 1 Yanıtla
 • Çiğdem …: Eski CHP Genel başkanı değil CHP eski Genel başkanı 0 0 Yanıtla
 • Çiğdem …: Eski CHP Genel Başkanı değil, CHP eski Genel Başkanı olmalı 0 0 Yanıtla

Advertisement