Son Dakika Haberleri: Ayhan Orhuntaş

Ayhan Orhuntaş

2 yıl önce

Ayhan Orhuntaş, 7 Mart'ta Mask Live Music Club sahnesinde sizlerle...Müzik hayatındaki en önemli etkilerin başında 80'li yıllarda Bursa'da gelişen rock müzik duayenleri 'Bandaj' grubu ile dostluğu sayılmalıdır.

Ayhan Orhuntaş, System.String[]
Ayhan Orhuntaş, 7 Mart'ta Mask Live Music Club sahnesinde sizlerle...

Müzik hayatındaki en önemli etkilerin  başında 80'li yıllarda Bursa'da gelişen rock müzik duayenleri 'Bandaj' grubu ile dostluğu sayılmalıdır. Bu grubun, hala ülkemizdeki iyi müziğin temeltaşlarını  oluşturduğuna inanan sanatçı,o dönemde  Bandaj etkisiyle kurulan onlarca rock grubundan biri olan "Işığın Yansıması" grubunu okuldaki hocası  Murat Özyüksel ile birlikte kurmuş,bir dönem  Üniversite Orkestrası olarak çeşitli konserler vermişlerdir.

Ogünden bugüne  grup varlığını sürdürmüş, 4 albüm  ile ülkemizde belli bir dinleyici kitlesi edinmiştir.Klasik- Rock çizgisinden ayrılmadan,popüler kulvara kaymadan sürdürülen bu tutum grubu ayrıcalıklı kılmıştır. Bursa yıllarında, Müzik, Sahne ve Gösteri Sanatçıları Derneğinde  'Kurucu Genel Başkan' sıfatıyla 5 yıl görev yapan sanatçı,müzik ve sahne sanatçılarının toplumsal hayat içinde sivil-kültürel  oluşumları üzerinde çalışarak,  bunu üniversitedeki yüksek lisans  süreciyle birleştirmeye çalışmış, ancak   12 Eylül döneminin kişiliksizleştirdiği bilimsel ortamı ve gereksiz kariyer savaşlarını reddederek müzik yaşamını birinci plana almıştır.

Bursa'da kurduğu küçük stüdyo sürecinden sonra İstanbul'a yerleşmiş, bu süre zarfında birçok sanatçıyla çalışmıştır.

2006 yılında kurduğu 'Ütopya Stüdyo' ile prodüksiyonlara başlamış,ilk olarak Barış Akarsu'nun 'Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek!' albümünü yapmıştır.Müzik sektörünün çökmekte olduğu dönemlerde  'Bağımsız Müzik Yapımcılığı'na inanarak yapım şirketi kurarak,iyi müziğin kendine yol bulacağı inancıyla  bütün olumsuzluklara rağmen bu çabasını sürdürmektedir.

Yayınlanan prodüksiyonlarının yanında  film,belgesel ve özgün besteleri ile üretimini sürdüren sanatçı, 'araf'ta kalmış eserleri başta olmak üzere, önümüzdeki dönemlerde birçok projesiyle  devam etme niyetindedir! 

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Beyoğlu

Mekan : Mask Live Music Club

Mekan Adresi : Bekar Sokak

Başlangıç Saati : 07.03.2017 22: 00: 00

Bitiş Saati : 07.03.2017 23: 45: 00

Kategori : Ayhan Orhuntaş Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır
Kaynak: Etkinlik.io
Filipinler Devlet Başkanı: Çin ile Savaşa Gücümüz Yetmez Cani Koca, "Odaya Gir, Soyun" Dediği Eşini Oklava ve Kemerle Dövdü

Rum Tarafından Türkiye'ye Tehdit: Askerlerimizin İstanbul Boğazı'na Yürüme Zamanı Geldi!