Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Arnavutluk Başbakanı Rama'yı kabul etti - Son Dakika

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Arnavutluk Başbakanı Rama'yı kabul etti

08.12.2022 13:40
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Arnavutluk Başbakanı Rama'yı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temaslarda bulunmak üzere ülkeye gelen Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temaslarda bulunmak üzere ülkeye gelen Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Aliyev, görüşmede, iki ülke arasındaki aktif diyaloğu sürdüreceklerini belirtti.

Rama'nın ziyareti kapsamında iki ülke arasında anlaşmaya varılan konuları ele aldıklarını aktaran Aliyev, şu ifadeleri kullandı:

"Her iki taraftan tüm talimatlar verildi, heyetlerimiz aktif olarak çalışmaktadır. Resmi ziyaretimin (15 Kasım'da Arnavutluk'a gerçekleştirilen ziyaret) sonuçları oldukça olumlu. İlişkilerimiz güçleniyor ve yeni fırsatlar doğuyor. Tiran'da büyükelçilik açacağız ve bu işbirliğimizin önemli bir işareti. Büyükelçilik, ülkenizdeki süreçleri daha yakından tanımamızı ve ikili gündemimizde daha etkin olmamızı sağlayacak."

Arnavutluk Başbakanı Rama da "İşlerin gidişatı hakkındaki izlenimim inanılmaz. Ülkemizde Azerbaycan Büyükelçiliğinin açılması çok önemli. Diğer konulara gelince, sizin de dediğiniz gibi, çalışmaları sürdürmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

İkili görüşmenin ardından Aliyev ve Rama, çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Yemekte Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Arnavutluk Altyapı ve Enerji Bakanı Belinda Balluku ile Turizm ve Çevre Bakanı Mirela Kumbaro da hazır bulundu.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Aliyev, Rama'ya kızı Leyla Aliyeva'nın çizdiği bir tabloyu ve eserlerinden oluşan kataloğunu hediye etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda işgalden kurtarılan Talış'da Nevruz ateşini yaktı Açıklaması Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda işgalden kurtarılan Talış'da Nevruz ateşini yaktı Açıklaması Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda işgalden kurtarılan Talış'da Nevruz ateşini yaktı Açıklaması Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda işgalden kurtarılan Talış'da Nevruz ateşini yaktı Açıklaması

Son Dakika Güncel Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Arnavutluk Başbakanı Rama'yı kabul etti - Son Dakika


Advertisement