Son Dakika Haberleri: Aziz Sancar'ın Yeğeni, Kurulacak Yerli Otomobil Şirketinin Başına Geçecek

Aziz Sancar'ın Yeğeni, Kurulacak Yerli Otomobil Şirketinin Başına Geçecek

11 ay önce

Yerli otomobil projesinde yakın zamanda kurulması planlanan şirketin başına, Nobel ödüllü ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın yeğeni Murat Sancar'ın geçeceği konuşuluyor.

Yerli otomobil için kurulacak şirketin başına kimin geçeceğine dair yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Bu isim, Nobel ödüllü ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın daha önce Aselsan'da çalışan yeğeni Murat Sancar.

Yerli otomobil projesinin ayrıntıları belli olmaya devam ederken bahar aylarında şirket kurma çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.

KOORDİNATÖR AZİZ SANCAR'IN YEĞENİ Mİ OLDU?

Gazete Habertürk'ün haberine göre şirketin başına kimin geçeceğine ilişkin ortaya atılan iddiaya göre, Nobel ödüllü ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın yeğeni Metin Sancar, yerli otomobilin koordinatörü oldu.

MİLLİ HELİKOPTERİ GELİŞTİREN EKİBİN BAŞINDAYDI

Daha önce TAI'de milli helikopteri geliştiren ekibin başında yer alan Sancar'ın, bu kez yerli otomobil için ter dökeceği belirtiliyor. Yerli otomobil projesinin koordinatörü olacağı iddia edilen Sancar, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu.

21 YIL ASELSAN'DA

21 yıla yakın süre çalıştığı ASELSAN'da Hava ve Deniz Programları Direktörlüğü görevini yürüttükten sonra, TAI'ye geçerek 5 yıl süreyle Helikopter Grup Başkanı oldu.

Türkiye'nin geliştirdiği "milli helikopter" projesinin de başında yer alan Sancar, 4 aydan bu yana serbest çalışıyor. Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'yi ziyaretinde, TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı ile birlikte o dönem TAI Helikopter Grup Başkanı olan Metin Sancar da vardı.
Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Şeyma Subaşı'nın Başına Talih Kuşu Kondu

Hadise, Beyazıt Öztürk Fotoğrafıyla Takipçilerinin Kafasını Karıştırdı