SON DAKİKA ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ortadoğu Teknik Üniversitesi Haberleri

 • 16 Ocak 2018 14:10 Anaokulu Öğretmenlerine Kapasite Geliştirme Eğitimi Anaokulu Öğretmenlerine Kapasite Geliştirme Eğitimi Samsun Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliğine Samsun’un adaptasyonuyla ilgili yürütülen proje kapsamında anaokulu öğretmenlerine yönelik kapasite geliştirme eğitimleri veriyor.
 • 15 Ocak 2018 15:58 Başkan Büyükkılıç, ODTÜ Konağı Çalışması Hakkında Bilgi Aldı Başkan Büyükkılıç, ODTÜ Konağı Çalışması Hakkında Bilgi Aldı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Melikgazi Belediyesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi arasında 2015 yılında yapılan protokolle yapının kullanımı Melikgazi Belediyesi'ne tahsis edildi
 • 15 Ocak 2018 14:54 Sabancı Üniversitesi'nde Rektör Değişimi Sabancı Üniversitesi'nin rektörlük değişimi, düzenlenen törenle gerçekleşti. Sabancı Üniversitesi'nin rektörlüğünü yürüten Prof. Dr. Ayşe Kadıoğlu, görevi Prof. Dr. Hasan Mandal'a devretti.
 • 15 Ocak 2018 11:51 Türkiye'nin En Büyük Projesi Türkiye'nin En Büyük Projesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Kanal İstanbul Projesinin güzergahı Küçükcekmece, Sazlıdere ve Durusu hattı üzerinde olacak.
 • 15 Ocak 2018 11:41 Türkiye'nin En Büyük Projesi Türkiye'nin En Büyük Projesi "Kanal İstanbul"Un Güzergahı Belli Oldu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Kanal İstanbul Projesinin güzergahı Küçükcekmece, Sazlıdere ve Durusu hattı üzerinde olacak.
 • 14 Ocak 2018 13:06 Suriye'de Çok Daha Fazla Kriz Beklemeliyiz Suriye'de Çok Daha Fazla Kriz Beklemeliyiz" Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Rusya'nın Hmeymim Üssü'ne yapılan saldırı sonrası yaşanan gerginliğin ilk ve son olmayacağını belirterek, "Suriye'de çok daha fazla kriz beklemeliyiz.
 • 12 Ocak 2018 09:06 ODTÜ'de Alarma Geçiren Banka Soygunu İhbarı ODTÜ'de Alarma Geçiren Banka Soygunu İhbarı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yerleşkesi içindeki bir bankada meydana gelen soygun girişimi ihbarı, Üniversiteyi alarma geçirdi.
 • 12 Ocak 2018 08:10 ODTÜ'de Alarma Geçiren Banka Soygunu ODTÜ'de Alarma Geçiren Banka Soygunu ODTÜ'de alarma geçiren banka soygunuANKARA - Ortadoğu Teknik Üniversitesi yerleşkesi içindeki bir bankada meydana gelen soygun girişimi, Üniversiteyi alarma geçirdi.
 • 12 Ocak 2018 08:10 ODTÜ'de Polisi Alarma Geçiren Banka Soygunu ODTÜ'de Polisi Alarma Geçiren Banka Soygunu ODTÜ yerleşkesinde bir bankayı soymaya çalışan hırsız, kasayı açmaya çalışırken sirenler çalmaya başladı. Sesleri duyan üniversitenin güvenlik görevlileri, ormanlık alana kaçan bir kişiyi gördü.
 • 11 Ocak 2018 22:50 Güncelleme 2 - Fetö Üyesi Olduklarını Söyleyerek Teslim Oldular Donanma Komutanlığı'nda görevli bir yarbay ve 2 astsubay ile bir öğretmen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduklarını itiraf ederek, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.
 • 11 Ocak 2018 20:46 Fetö Tarafından Katalogdan Evlendirilen Kadın Öğretmen İtirafçı Oldu Kocaeli’de FETÖ tarafından katalogdan gösterilerek evlendirilen ve emniyete teslim olan kadın öğretmen ifadesinde, “Benimle ilgilenen abla, KPSS’ye girmemin ardından beni biriyle tanıştıracağını söyledi” dedi.
 • 11 Ocak 2018 18:06 Kitap Kurdu Berber Her Yere Kütüphane Kuruyor Kitap Kurdu Berber Her Yere Kütüphane Kuruyor Muğla'nın Milas ilçesinde berberlik yapan Kıvanç Başkan, dükkanında kurduğu kitaplığı, önce çevresindeki dükkanlara sonra da uzak köylere yayarak hem esnafın hem de okumaya meraklı çocukların sevgilisi oldu.
 • 11 Ocak 2018 14:46 Taı-Hacettepe Üniversitesi İş Birliği Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ile Hacettepe Üniversitesi, üniversite öğrencilerinin aldıkları eğitime uygun pratik yapabilmeleri amacıyla iş birliğine gitti.
 • 11 Ocak 2018 12:20 Akdeniz Güvenlik, Tanıtek'in Yüzde 50'sini Satın Aldı Akdeniz Güvenlik, Tanıtek'in Yüzde 50'sini Satın Aldı Özel güvenlik sektörünün en büyük oyuncularından birisi olan Akdeniz Güvenlik, ağırlıklı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına plaka tanıma, araç takip ve denetimli serbeslik konularında projeler üreten bilişim sektörünün önemli oyuncusu Tanıtek’in yüzde 50 hissesini satın aldı.
 • 11 Ocak 2018 12:19 Kitap Kurdu Berber Her Yere Kütüphane Kuruyor Muğla'nın Milas ilçesinde berberlik yapan Kıvanç Başkan, dükkanında kurduğu kitaplığı, önce çevresindeki dükkanlara sonra da uzak köylere yayarak hem esnafın hem de okumaya meraklı çocukların sevgilisi oldu.
 • 10 Ocak 2018 17:06 Körler Mahallesinin Aynacısı (1) Körler Mahallesinin Aynacısı (1) Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü'ndeki eğitimini yarıda bırakan ve birkaç farklı girişimin ardından çocuklukta başlayan kitap merakını iş edinip sahaf dükkanı açan görme engelli Devrim Tarım, "körler mahallesinde ayna satmaya benzettiği işini" Samatya'da sürdürüyor.
 • 10 Ocak 2018 16:47 Körler Mahallesinin Aynacısı (2) Körler Mahallesinin Aynacısı (2) Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü'ndeki eğitimini yarıda bırakan ve birkaç farklı girişimin ardından çocuklukta başlayan kitap merakını iş edinip sahaf dükkanı açan görme engelli Devrim Tarım, "körler mahallesinde ayna satmaya benzettiği işini" Samatya'da sürdürüyor.
 • 10 Ocak 2018 16:29 Körler Mahallesinin Aynacısı (3) Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü'ndeki eğitimini yarıda bırakan ve birkaç farklı girişimin ardından çocuklukta başlayan kitap merakını iş edinip sahaf dükkanı açan görme engelli Devrim Tarım, "körler mahallesinde ayna satmaya benzettiği işini" Samatya'da sürdürüyor.
 • 09 Ocak 2018 20:45 28 Şubat Davası Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "28 Şubat" davasında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ve Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında bulunduğu 103 sanığın yargılandığı duruşmada, sanıkların esas hakkındaki...
 • 09 Ocak 2018 13:11 28 Şubat Davasına Devam Edildi 28 Şubat darbesine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ve emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 103 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 09 Ocak 2018 12:26 Kamu Denetçiliği Kurumundan ODTÜ'ye Kamu Denetçiliği Kurumundan ODTÜ'ye "30 Yaş Sınırını Kaldır" Tavsiyesi Kamu Denetçiliği Kurumu, ODTÜ'ye 30 yaşını dolduran öğrencilerin yurtlarda kalmasını engelleyen yönetmelik hükmünün değiştirilmesine ilişkin tavsiyede bulundu.
 • 09 Ocak 2018 11:03 Parlak Fikirlere Kesenin Ağzı Açıldı Parlak Fikirlere Kesenin Ağzı Açıldı ODTÜ Teknokent'in desteğini alan girişimciler, teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerini gerçekleştirmek için 10 milyon liralık finansman sağladı.
 • 09 Ocak 2018 10:57 Türk Bilim İnsanları Neolitik Dönemin Dna Şifrelerini Çözecek Türk Bilim İnsanları Neolitik Dönemin Dna Şifrelerini Çözecek Avrupa Araştırma Konseyi, ODTÜ'nün Neolitik dönemde (yaklaşık M.Ö 10.000-7000) Anadolu'da yaşamış bin 500 insana ait ilk DNA analizleri yaparak dönemin hala çözülemeyen şifrelerine ışık tutacak.
 • 08 Ocak 2018 15:01 Akdeniz Üniversitesi Akademik Performansta Ön Sıralarda Akdeniz Üniversitesi ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından hazırlanan Türk üniversitelerinin 2017 yılı dünya genel sıralamalarındaki durumunu gösteren rapora göre, Türkiye'den listeye girme başarısı gösteren 17 Üniversiteden biri oldu.
 • 08 Ocak 2018 14:29 Aü Akademik Performans Sıralamasında Ön Sıralarda Aü Akademik Performans Sıralamasında Ön Sıralarda Akdeniz Üniversitesi (AÜ), ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından hazırlanan, Türk üniversitelerinin 2017 yılı dünya genel sıralamalarındaki durumunu gösteren rapora göre, Türkiye’den listeye girme başarısı gösteren 17 Üniversiteden biri oldu.
 • 08 Ocak 2018 10:53 Topraksız Teknolojik Tarım Devri Başlıyor Topraksız Teknolojik Tarım Devri Başlıyor İzmirli bir grup girişimci, topraksız tarımı bitkisel aydınlatma ve yazılımla birleştirerek tarıma yeni bir boyut kazandırdı.
 • 08 Ocak 2018 10:09 Verifone'da Üst Düzey Atama Verifone'da Üst Düzey Atama Verifone Uygulama Geliştirme Merkezleri Başkan Yardımcısı Bülent Onsoy Oldu
 • 05 Ocak 2018 11:13 Kemiğe Dönüşen Protezler Yazıcıdan Çıkacak Türkiye'de biyomalzeme üretiminde elde edilen başarılı sonuçlar, teknolojiyle birleştirilerek sağlık sektörünün kullanımına sunulacak.
 • 03 Ocak 2018 18:54 Kanserde Erken Teşhis Testi Geliştiren Doktor, Deneyimlerini Paylaştı AKIL HOCALARINI DİNLEDİ, GENETİĞİ BIRAKMADIİzmir Buca Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra öğrenimine Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde devam ettiğini ve ardından Amerika'ya gittiğini anlatan Dr
 • 03 Ocak 2018 17:07 İzmir'de İzmir'de "İlham Veren Buluşmalar" Etkinliği MIT Technology Review dergisi tarafından 2015 yılında 35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi'ne tıpta ve biyolojide çığır açan liderlerden biri olarak seçilen Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü Araştırma Görevlisi Dr.
 • 03 Ocak 2018 08:53 Alp Keler Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Oldu Alp Keler Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Oldu  TED Ankara Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisansının ardından Bilkent Üniversitesi'nde MBA programını tamamlayan Keler, Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku'nda yüksek lisans, Harvard Business School Management Programı ve Marmara Üniversitesi'nde ise bankacılık alanı doktora derecelerine sahip
 • 29 Aralık 2017 17:07 Eskişehir'de Yerli Otomobil Çalışmaları Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli'nin davetiyle bir araya gelen, Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Ticaret Borsası, MÜSİAD, ESİAD, TÜMSİAD şubeleri, ESGİAD ve Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu temsilcileri, Eskişehir Yerli...
 • 29 Aralık 2017 15:44 Bakan Özlü - Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri (2) Bakan Özlü - Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri (2) Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.
 • 29 Aralık 2017 14:48 Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri (1) Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.
 • 29 Aralık 2017 08:40 15 Temmuz Sonrası Kahraman Edilen Yüzbaşı, 15 Temmuz Sonrası Kahraman Edilen Yüzbaşı, "FETÖ'cüyüm" Deyip Teslim Oldu 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği için kahraman ilan edilen Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Güler'in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, "Ben FETÖ üyesiyim" diyerek teslim oldu.
 • 28 Aralık 2017 15:47 Taı Teknopark İstanbul Açıldı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI) tarafından, ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapması adına Teknopark İstanbul'un açıldığı bildirildi.
 • 26 Aralık 2017 23:13 Uzay Teknolojilerinde Yeni Test Sistemi Uzay Teknolojilerinde Yeni Test Sistemi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Demirköz, ODTÜ tarafından yürütülen "Parçacık Radyasyonu Testleri Oluşturma Laboratuvarı" projesi kapsamında, uzay çalışmaları için geliştirilen elektronik malzemelerin testlerinin yapılacağı "Saçılmalı Demet...
 • 26 Aralık 2017 18:51 Uzay Teknolojilerinde Yeni Test Sistemi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Demirköz, ODTÜ tarafından yürütülen "Parçacık Radyasyonu Testleri Oluşturma Laboratuvarı" projesi kapsamında, uzay çalışmaları için geliştirilen elektronik malzemelerin testlerinin yapılacağı "Saçılmalı Demet...
 • 25 Aralık 2017 10:35 İzmit Körfezi'ndeki Projeler Çalıştayda Ele Alındı İzmit Körfezi'ndeki Projeler Çalıştayda Ele Alındı Marmara Denizi Bölgesel İzleme ve Değerlendirme Çalıştayı gerçekleştirildi.
 • 23 Aralık 2017 12:17 Kaysiad Üyelerine Kosgeb Destekleri Anlatıldı Kaysiad Üyelerine Kosgeb Destekleri Anlatıldı Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAYSİAD) tarafından düzenlenen aylık bilgilendirme toplantısında, üyelere KOSGEB’in destekleri anlatıldı.
 • 22 Aralık 2017 17:03 Casecampus: Girişimciliğe İlgi Duyan Gençleri 2018 Programı'na Bekliyoruz Casecampus: Girişimciliğe İlgi Duyan Gençleri 2018 Programı'na Bekliyoruz Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından uygulanan genç girişimcilik programı CaseCampus, "Girişimciliğe ilgi duyan gençleri 2018 Programı"na bekliyor.
 • 21 Aralık 2017 15:06 Aspilsan Uçak ve Helikopter Aküsü Üretecek Aspilsan Uçak ve Helikopter Aküsü Üretecek '2. Pil Teknolojileri ve Havacılıkta Kullanılan Akü Sistemleri Çalıştayı'nda konuşan Aspilsan Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, uçak ve helikopter aküsü üreteceklerini söyledi.
 • 21 Aralık 2017 10:42 Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (9) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum.
 • 20 Aralık 2017 21:24 Salon Futbolunda Üniversiteler Arası 2. Lig Grup Müsabakaları Türkiye üniversiteler arası salon futbolu (Futsal) 2'nci Lig Grup Müsabakaları Sinop'ta devam ediyor.
 • 20 Aralık 2017 17:22 Hürriyet Ünlü Spor Yazarı Ali Ece'yi Telefonla Kovdu! Hürriyet Ünlü Spor Yazarı Ali Ece'yi Telefonla Kovdu! Hürriyet gazetesi, spor yazarlarından Ali Ece'nin yazılarına son verdi. Ece, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında yazılarına "tasarruf" gerekçesiyle son verildiğini söyledi.
 • 20 Aralık 2017 15:57 Btk Başkanı Sayan, Mobil Uygulama Mağazalarındaki Sahte Uygulamalara Karşı Uyardı Btk Başkanı Sayan, Mobil Uygulama Mağazalarındaki Sahte Uygulamalara Karşı Uyardı BTK Başkanı Sayan, Mobil Uygulama Mağazalarındaki sahte uygulamalara karşı uyardı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan: "E-Devlet, SGK, HGS, E-Okul gibi popüler isimlere sahip 40 civarında uygulamadan 32'sinin sahte olduğunu ve bu sahte mobil uygulamaların bir...
 • 20 Aralık 2017 15:50 Sanko Üniversitesi Sanko Üniversitesi "Sankonuk" Programı SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen SANKO Üniversitesi Onur Konuğu(Sankonuk) Programında bu ay Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezinde görev yapan Dr. Gözde Durmuş, SANKO Okulları öğrencileriyle bir araya geldi.
 • 20 Aralık 2017 13:51 Btk Başkanından 'Sahte Mobil Uygulama' Uyarısı Btk Başkanından 'Sahte Mobil Uygulama' Uyarısı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, mobil uygulama mağazalarında 32 sahte uygulamayı tespit ettiklerini açıkladı ve kullanıcıları uyardı.
 • 20 Aralık 2017 13:30 Btk Başkanı Sayan'dan Mobil Uygulama Mağazalarındaki Sahte Uygulamalara Karşı Uyarı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, “Mobil uygulama mağazalarında ismi E-Okul, E-Devlet, SGK, HGS olan 32 sahte uygulamayı tespit ettik.
 • 20 Aralık 2017 12:11 Hobisini Markaya Dönüştüren Takı Tasarımcısının İlhamı Doğadan Hobisini Markaya Dönüştüren Takı Tasarımcısının İlhamı Doğadan Ortadoğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) İngilizce öğretmenliği yaparken eşinin hobisi olan gümüş takı tasarımıyla uğraşmaya başlayan Küren, hobisinden vazgeçemeyeceğini anlayınca 2007'de öğretmenlikten emekli olmaya karar verdi