Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye füze saldırısı! Bir çocuk hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı - Son Dakika

Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye füze saldırısı! Bir çocuk hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı

17.11.2020 22:51

Irak'ın başkenti Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği binasının yer aldığı Yeşil Bölge'yi hedef alan roketli saldırıda bir çocuk hayatını kaybetti ve 5 kişi de yaralandı.

Irak Başbakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından yapılan açıklamada, hükümet konakları ve ABD Bağdat Büyükelçiliği binasının yer aldığı Yeşil Bölge'ye 7 adet katyuşa roketi düştüğü aktarıldı.

HASTANE BAHÇESİNE ROKET DÜŞTÜ

Roketlerin 4'nün Yeşil Bölge'ye ve diğerlerinin Bağdat'taki Tıp Hastanesi ile el-Zevra Bahçesi yakınlarına düştüğü belirtilen açıklamada, saldırı sonucu bir çocuğun hayatını kaybettiği 5 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

SALDIRILARA ARA VERİLMİŞTİ

Kendilerine Irak Direniş adı veren grup ekim ayının 10'nunda ABD askerlerinin ülkeden çekilmesi için saldırılarına ara verdiğini duyurmuştu.

Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye füze saldırısı! Bir çocuk hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye füze saldırısı! Bir çocuk hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltı kararı verildi Kasımpaşa, eski Beşiktaşlı Dusco Tosic ile anlaşmaya vardı YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Biden yönetimi, Filistin'e yardımları yeniden başlatacak Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı Bağcılar'da su satan çocuk videosu kurgu çıktı! YouTuber Fariz için yasal işlem başlatılacak