Son Dakika Haberleri: Bakan Eroğlu: "İhale Tepkiler Nedeniyle İptal Edilmedi"

Bakan Eroğlu: "İhale Tepkiler Nedeniyle İptal Edilmedi"

2 yıl önce

Bakan Eroğlu: "İhale tepkiler nedeniyle iptal edilmedi" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: "İhale, tepkiler olduğu için değil, orada rekabet oluşmadığı için iptal edildi"ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu'da iptal edilen Gölcük projesi ile ilgili, "İhale, tepkiler...

Bakan Eroğlu: "İhale tepkiler nedeniyle iptal edilmedi"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:
"İhale, tepkiler olduğu için değil, orada rekabet oluşmadığı için iptal edildi"

ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu'da iptal edilen Gölcük projesi ile ilgili, "İhale, tepkiler olduğu için değil, orada rekabet oluşmadığı için iptal edildi" dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Irak Su Kaynakları Bakanı Hasan Canabi ile makamında bir araya geldi.
Bolu Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Gölcük projesi ile ilgilide konuşan Bakan Eroğlu, "Bunlar bazen abartılıyor. İhale, tepkiler olduğu için değil, orada rekabet oluşmadığı için iptal edildi. Gölcük'ün içinde değil tamamen göl alanı dışında orman evleri yapılacaktı. Orayı ziyaret eden vatandaş oturacak yer bulamıyor. Bu tür yerlerin sosyal donatılara ihtiyacı var. Yeniden ihaleye çıkılmaz büyük ihtimalle. Biz tabiatı en iyi şekilde koruyoruz. Türkiye'de korunan alan biz devir aldığımızda 10 milyon dekar iken, şimdi 31 milyon dekara çıktı. Yüzde 300 arttı. Gelmiş geçmiş hükümetler içerisinde tabiatı en çok seven, hatta bütün hayvanları koruyan ve çevreye önem veren hükümet bizim hükümetimiz. Kimse merak etmesin biz her şeyi kontrol altında tutuyoruz" ifadelerini kullandı.
"Her yeri görüp kontrol edebileceğimiz bir teknolojiye sahibiz"
Büyük bir merkez inşa ettiklerini belirten Bakan Eroğlu, "İleride sizlere göstereceğim, bütün Türkiye avucumuzun içinde, her yeri görüp kontrol edebileceğimiz bir teknolojiye sahibiz. Bir yangın olduğu zaman, yangını söndürmek için havada hareket eden, uçağın koordinatlarını bilen hatta hızını dahi tespit eden ve kaç defa su aldığını kayıt olan bir teknolojiye sahibiz şuan" şeklinde konuştu.
Bakan Eroğlu, Iraklı mevkidaşı ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, "İnşallah birlikte ortak çalışmalar yapacağız. Hükümetimizin hedefi, Türkiye ve Irak arasındaki iş birliğini daha da geliştirmek" açıklamasında bulundu.
Bakanı Eroğlu'nun Iraklı Bakan Canabi'ye hediye takdim etmesinden sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.Üç Çocuk Oyun İçin Girdikleri Derin Dondurucuda Havasızlıktan Öldü Usta Sanatçı Müşerref Akay, Katıldığı Programda Hangi Siyasi Partiyi Desteklediğini Açıkladı

Son Dakika! Galatasaray, Ozan Kabak'ı 12 Milyon Euroya Stuttgart'a Sattı