Son Dakika Haberleri: Bakan Selçuk'tan Hayalini Sorduğu Öğrenciye İlginç Cevap: İşin Çok Zor

Bakan Selçuk'tan Hayalini Sorduğu Öğrenciye İlginç Cevap: İşin Çok Zor

8 ay önce

Şanlıurfa'da temaslarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ne olmak istersin?" sorusunu yönettiği öğrenciden, "Bakan olmak istiyorum" cevabını alınca "Emin misin? İşin çok zor olur" karşılığını verdi.

Şanlıurfa'da temaslarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açılışı yapılan okullarda eğitime başlayan öğrencilerin sınıflarını ziyaret etti. Öğrencilere çeşitli sorular yönelten Bakan Selçuk, daha sonra öğrencilerin taleplerini ve sorunlarını dinledi.

"EMİN MİSİN? İŞİN ÇOK ZOR OLUR"

Sınıfta öğrencilere "Ne olmak istersiniz?" sorusuna yanıt veren bir öğrenci "Bakan olmak istiyorum, sizi çok seviyorum" dedi. Bunun üzerine Bakan Selçuk, öğrenciyi yanına çağırıp 'çak' yaparak, "Emin misin? İşin çok zor olur" diye gülümseyerek yanıt verdi.

"ANİ SİS TEM DEĞİŞİKLİĞİ ARTIK YOK"

Öğrencilerle samimi diyalog kuran Bakan Selçuk'a başka bir öğrenci ise sürekli sistem değişikliği istemediğini söyledi. Bakan Selçuk da, "Ani sistem değişikliği artık yok. Söz, ani fren de yok, ani gaz da yok, tamam. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya, liseyi de böyle bitireceksiniz inşallah" karşılığını verdi.

SURİYELİ ÖĞRENCİLER ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Bakan Ziya Selçuk temasları kapsamında kentte yaşayan Suriyeli ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Kuveyt- Türk Ortaokulu'na geçti. Burada Suriyeli öğrenciler, Bakan Selçuk'u çiçeklerle karşılayıp, Türkiyem parçasını seslendirdi. Başka bir öğrenci ise 'Memleket isterim' şiirini okudu. Bakan Ziya Selçuk, beraberindeki heyetle birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile birlikte eğitim üzerine bir toplantı gerçekleştirdi.

GÜNÜN ANISI OLARAK İSOT HEDİYE ETTİLER

Bakanın temasları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a günün anısı olarak acı kırmızı isot hediye etti.

Haber Yayın Tarihi : 19.09.2018 04:30 Kaynak: DHAEkrem İmamoğlu, "Erdoğan'ı Karşılamaya Gidecek misiniz" Sorusuna Yanıt Verdi Şarkıcı Tuğba Ekinci, Recep Tayyip Erdoğan'a Destek Olmayanlara Sitem Etti Ekrem İmamoğlu'nun 250 Bin Liralık Saati Dikkat Çekti