Balyoz Planı" Davasında Beraat Edenlerden Tazminat Davası - Son Dakika

Balyoz Planı" Davasında Beraat Edenlerden Tazminat Davası

03.11.2015 17:21
Balyoz Planı

"Balyoz Planı" davasında beraat eden 6 subayın "Devlet içinde bir yapının kasıtlı hukuksuzluğunun" mağduriyetlerine yol açtığı gerekçesiyle açtığı tazminat davasının ilk duruşması, görüldü.

"Balyoz Planı" davasında beraat eden 6 subayın "Devlet içinde bir yapının kasıtlı hukuksuzluğunun" mağduriyetlerine yol açtığı gerekçesiyle açtığı tazminat davasının ilk duruşması, görüldü.

Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya, davacılar Utku Arslan, Turgay Erdağ, Turgay Yamaç ve avukatları ile davacılar Beyazıt Karataş, Mehmet Fatih Ilgar ve Mehmet Koray Ergaşa adına vekili Murat Ergün katıldı.

Davacı avukatları, iddialarına yönelik tüm delilleri sunduklarını belirterek, konuyla ilgili bilirkişi incelemesi yapılmasını istedi.

Davalı Hazine avukatları ise davanın reddini talep etti.

Mahkeme heyeti, "görülen davanın niteliği gözetilerek, bilirkişi incelemesi gerekip gerekmediği, gerektiği takdirde şart ve sorulacak soruların gelecek celsede değerlendirilip ara karara bağlanmasını" kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Davacı avukatları, kazanmaları durumunda Hazine'nin tazminatı Balyoz Planı davasına bakan hakimlerden rücu edeceğini söyledi.

Anayasa Mahkemesinin "hak ihlali" kararının ardından Anadolu 4. Ağır ceza Mahkemesince yeniden görülen "Balyoz Planı" davasında, "yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı" gerekçesiyle 236 sanığın beraatine karar verilmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Balyoz Planı' Davasında Beraat Edenlerden Tazminat Davası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı