Bankada Felç Eden Sandalyeye 300 Bin Lira Tazminat İstemi - Son Dakika
Güncel

Bankada Felç Eden Sandalyeye 300 Bin Lira Tazminat İstemi

Bankada Felç Eden Sandalyeye 300 Bin Lira Tazminat İstemi

Manisa'da işlem yapmak için gittiği banka şubesinde oturduğu sandalyenin ayakları yamulunca kırılınca, düşüp başını yere çarpması sonucu felç olan eczacı 60 yaşındaki Erdal Tunca, avukatı Çağlar Sun aracılığıyla bankaya 300 bin liralık tazminat...

27.01.2013 13:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manisa'da işlem yapmak için gittiği banka şubesinde oturduğu sandalyenin ayakları yamulunca kırılınca, düşüp başını yere çarpması sonucu felç olan eczacı 60 yaşındaki Erdal Tunca, avukatı Çağlar Sun aracılığıyla bankaya 300 bin liralık tazminat davası açtı.

Olay, geçen yıl 18 Aralık'ta, Mehmetçik Caddesi'ndeki bir banka şubesinde meydana geldi. İki çocuk babası, eczacı Erdal Tunca, işlem yaptırmak için bankaya gitti. Sırasının gelmesini bekleyen Tunca, bireysel işlem görevlisinin bulunduğu bölüme giderek oradaki bir sandalyeye oturdu. Ayakları yamulan sandalyeden dengesini kaybederek düşen Tunca başını yere çaptı.

Önce olayın sıcaklığıyla ağrısını tam olarak hissetmeyen Erdal Tunca, bankadaki işlemini bitirdikten sonra yakındaki eczanesine yürümek için dışarı çıkmak istedi. Yürümekte zorlanan Tunca, eczane çalışanlarını telefonla arayıp arabayla gelip kendisini almalarını istedi.

7 SAATLİK AMELİYAT GEÇİRDİ, FELÇ OLDU

Eczaneye götürülen Tunca'nın kısa bir süre sonra belden aşağısı hissizleşti, hareketlerinde ciddi kısıtlamalar yaşandı. Acısı gittikçe artan Tunca, ambulansla önce Manisa Devlet Hastanesi'ne oradan da Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Tetkikler sonrası Tunca, acil olarak ameliyata alındı. Yaklaşık 7 saatlik ameliyatın ardından Tunca, beyin cerrahisi yoğun bakım servisine alındı. Tunca, düşme sonucu omuriliğinin kırılması ve sinirlerinin zarar görmesi nedeniyle felç oldu.

Evde yatağa mahkum olan Tunca, avukatı Çağlar Sun aracılığıyla hukuk mücadelesine başladı. Avukat Çağlar Sun, müvekkilinin felç kalmasına neden olan olayın meydana geldiği banka şubesinde keşif yapılması için Manisa Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. 2'inci Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi, dilekçeyi inceleyip olay yerinde bilirkişi ile birlikte keşif yapılmasına karar verdi.

BİLİRKİŞİ SANDALYEDE KUSUR BULDU

Bankaya giden hakim, bilirkişi ve avukat Çağlar Sun, güvenlik kamerasında Tunca'nın düşme anını izledi. Banka müdürü keşif sırasında, bu olayın ilk değil üçüncü kez olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine hakim ve bilirkişi depoda saklanan Erdal Tunca'nın düştüğü sandalye ile diğer sandelyelerin fotoğrafını çektirdi. Bilirkişi Murat Atar, hazırladığı raporu, mahkemeye gönderdi. Atar, raporunda şöyle dedi:

"Kamera görüntülerinde düşen kişi bir yandan diğer yana giderken görülmekte. Bu kişi müşteri temsilcisi için ayrılan cam bölmenin bulunduğu yerdeki sandalyeye kendini biraz kontrolsüz şekilde bırakması sonucu sandalyenin bacakları eğrilmiştir. Sandalyenin dengesinin yük binmesi sonucu arka tarafa doğru bozulması sonucu bu kişi sırt üstü yere düşmüştür. Düşme esnasındada baş ve boyun bölgesi cam kabinin alt kenarında bulunan alüminyum profil çıkıntısına çarpmıştır. Sandalye metal yorgunluğu nedeniyle eğilmiş, üzerine oturan kişinin bu nedenlerden dolayı düşmesine neden olmuştur."

Bilirkişi Mural Atar raporuna, olayın meydana geldiği yer ile kırık sandalye ve diğer olayların yaşandığı sandalyelerin fotoğraflarını da ekledi.

TAZMİNAT TEDAVİDE KULLANILACAK

Avukat Çağlar Sun, raporun mahkemeye ulaşmasının ardından yatağa bağımlı müvekkili Erdal Tunca adına, olayın yaşandığı banka şubesine aleyhine toplam 300 bin liralık maddi ve manevi tazminat istemiyle Manisa 2'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Sun, müvekkilinin bu olayın ardından normal yaşantısına dönemediğini, 45 güne yakındır yatağa mahkum olduğunu, iki kez ameliyat geçirdiğini söyledi. Avukat Çağlar Sun, "Müvekillimin eski durumuna gelmesi biraz zaman alacak. Bu olay nedeniyle, hem işinden hem de sevdiklerinden mahrum kaldı. Bu tür yerlerin böyle güçsüz sandalyeler kullanmaması lazım. Müvekkil kazanacağı tazminatı tedavisinde kullanacaktır" diye konuştu. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bankada Felç Eden Sandalyeye 300 Bin Lira Tazminat İstemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Fenerbahçe, Union Saint-Gilloise maçı için hazırlıklarını tamamladı
  14:55 Fenerbahçe, Union Saint-Gilloise maçı için hazırlıklarını tamamladı

  Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu ilk maçı öncesi hazırlıklarını tamamladı. İstanbul'da yapılan antrenmanlar sona eren sarı-lacivertliler, Belçika'ya hareket etti. Teknik direktör İsmail Kartal, basın toplantısı düzenleyecek ve son antrenmanı basın mensuplarına açık gerçekleştirilecek.

 • Malta'da trafik kazasında ölen Pelin Kaya'nın katili 40 yıl hapse mahkum edildi
  14:53 Malta'da trafik kazasında ölen Pelin Kaya'nın katili 40 yıl hapse mahkum edildi

  Malta'da geçen yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Pelin Kaya'nın ablası Derya Kaya, kardeşini öldüren katil Jeremie Camilleri'nin 40 yıl hapis cezasına çarptırılmasıyla ilk sürecin tamamlandığını belirterek, 'Alabileceği maksimum ceza 40 yıldı. Onu da aldık, itiraf ettirerek aldık en azından. Attığımız adımların doğru olduğunu düşünüyorum.' dedi.

 • Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı Osmaneli'nde Ziyarete Açıldı
  14:53 Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı Osmaneli'nde Ziyarete Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında hazırlanan Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde ziyarete açıldı. Tır, Çanakkale Savaşları ve Milli Mücadele ruhunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla Türkiye turuna çıkmıştır. Tırda sergilenen savaş materyalleri, videolar, objeler ve belgeler ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, tırın ilçeye gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etmiştir.

 • Pendik'te Bebeğini Atan Kadın ve Erkek Arkadaşı Gözaltına Alındı
  14:52 Pendik'te Bebeğini Atan Kadın ve Erkek Arkadaşı Gözaltına Alındı

  İstanbul Pendik'te yeni doğan bebeğini birinci kattan attığı iddia edilen kadın ile erkek arkadaşı polis tarafından gözaltına alındı. Bebek, terk edilmiş halde bulunmuş ve yüksekten atılma sonucu yaralanmıştı. Kadının hamile olduğunu ailesinden gizlediği tespit edildi. Bebeğin annesi ve erkek arkadaşı, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Bebeğin tedavisi ise devam etmektedir ve hayati tehlikesi bulunmaktadır.

 • Kilis'te Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi'nde deprem tatbikatı yapıldı
  14:51 Kilis'te Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi'nde deprem tatbikatı yapıldı

  Kilis'te Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi'nde deprem anı ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. AFAD tarafından düzenlenen deprem haftası etkinlikleri kapsamında yapılan tatbikatta öğrencilere deprem eğitimi verildi. Müdür Fatih Menceroğlu, depremlerin sık yaşandığı coğrafyada öğrencilerin ve velilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 • Ankara'da Silahlı Saldırıda Ölen Kadın ve Oğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı
  14:50 Ankara'da Silahlı Saldırıda Ölen Kadın ve Oğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşanan olayda, 77 yaşındaki Metin Çimen tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen eşi Sabiha Çimen ve oğlu Sinan Çimen'in cenazeleri, Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi.

 • Samsun'da Özel Yeteneklileri Fark Edelim Projesi Açıldı
  14:50 Samsun'da Özel Yeteneklileri Fark Edelim Projesi Açıldı

  Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 'İki Kere Özel Öğrenciler, Öğrenme Dezavantajı Olan Özel Yeteneklileri Fark Edelim' projesinin açılışı yapıldı. Proje, üstün zekalı ancak bir alanda yetersizlik gösteren öğrencilerin özel eğitime ihtiyaçlarının farkındalığını artırmayı hedefliyor. Proje kapsamında farkındalık eğitimi programları hazırlanacak, dijital içerik geliştirilecek ve e-öğrenme platformu kurulacak.


Advertisement