Barış Konusunda Baskı Yapılacaksa Bunu Kabul Etmiyoruz" - Son Dakika

Barış Konusunda Baskı Yapılacaksa Bunu Kabul Etmiyoruz"

03.04.2019 16:59
Barış Konusunda Baskı Yapılacaksa Bunu Kabul Etmiyoruz

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban ile barış görüşmelerine ilişkin, "Barış konusunda baskı yapılacaksa bunu kabul etmiyoruz.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban ile barış görüşmelerine ilişkin, "Barış konusunda baskı yapılacaksa bunu kabul etmiyoruz." dedi.

Gani, Başkanlık Sarayı'nda sivil toplum kuruluşları ve gazetecilerle yaptığı görüşmede, kalıcı barışın Afganistan'da istikrarı sağlayacağını belirtti. Barışın bir vesile olduğunu ifade eden Gani, asıl amacın ise istikrarın sağlanması olduğunu kaydetti.

Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, barış görüşmeleri sonuç vermediği sürece kimseye teslim olmayacaklarını ve ülke topraklarını savunacaklarını vurguladı.

Gani, "Ateşkesin yapılmasını ve Taliban ile doğrudan görüşmelerin başlamasını istiyoruz. Barış konusunda baskı yapılacaksa bunu kabul etmiyoruz." diye konuştu.

Eşref Gani, barış görüşmelerinin ciddi olacağının altını çizdi.

Afgan hükümetinin barış için zemini hazırladığını söyleyen Gani, "Biz halkımızın derdini iyi biliriz. Halkın iradesi konusunda yanlış kararlar alınmamalı. Biz değerlerimize saygılıyız." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Barış Konusunda Baskı Yapılacaksa Bunu Kabul Etmiyoruz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir