Son Dakika Haberleri: Bartın'da Belediye Çalışmaları

Bartın'da Belediye Çalışmaları

12 ay önce

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "2017'de 89 milyon liralık bütçenin yüzde 37'si, yani yaklaşık 33 milyon lirası yatırıma harcandı.

Bartın'da Belediye Çalışmaları, System.String[]
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "2017'de 89 milyon liralık bütçenin yüzde 37'si, yani yaklaşık 33 milyon lirası yatırıma harcandı." dedi.

Akın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2017'nin yoğun bir çalışma temposu içinde geçtiğini ve bu yıl da aynı yoğunlukla projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

Geçen yıl Aladağ, Cumhuriyet ve Şiremirçavuş Mahallelerinin su hatlarının yenilendiğini, 64 bin metrekare beton parke yol, 32 kilometre sıcak asfalt, 21 kilometre sathi kaplama ve 41 bin 350 metrekare kaldırım çalışması yapıldığını ifade eden Akın, şunları kaydetti:

"Bartın Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisinin yapımı tamamlandı. Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi ve belediye bütçesi ile yapılan Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisinin işletmeye alınmasıyla Bartın Irmağı'na akan günlük 3 bin ton kanalizasyondan kurtarıldı.

Yine kentte doğalgaz çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. 2012'den bu yana 72,6 kilometre servis hattı, 188 kilometre ana hat döşemesi yapıldı ve abone sayısı 22 bin 387'ye ulaştı. 2017 yılı bütçesi 80 milyon lira olarak kabul edildi ve 9 milyon ek bütçe yapıldı. 89 milyon liranın yüzde 37'si yani yaklaşık 33 milyon lirası yatırıma harcandı. Kaynakları verimli kullanarak en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz."Tarlasını Süren Çiftçi, Tesadüfen Tarihi Su Tünellerini Buldu Selahattin Demirtaş'ın Tutukluluğunun Devamına Karar Verildi

Doğumdan Çıkan Annenin Ayaklarını Yakan Hemşireler İçin Karar Verildi