Son Dakika Haberleri: Askerlerin Zehirlenmesiyle İlgili Yunanistan'da Konuşan Başbakan Yıldırım: Bazı Şüpheler Var

Askerlerin Zehirlenmesiyle İlgili Yunanistan'da Konuşan Başbakan Yıldırım: Bazı Şüpheler Var

13 ay önce

Manisa'daki kışlalarda son bir ayda 2 bine yakın askerin zehirlenmesiyle ilgili Yunanistan'da yeni bir açıklama yapan Başbakan Yıldırım "Olayda bazı şüpheler var, her ihtimal değerlendiriliyor" dedi.

Manisa'da son bir ayda yaşanan 4 olayda 2 bine yakın askerin zehirlenmesi ve son olarak da 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 700'den fazla askerin zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılması üzerine başlatılan soruşturma devam ediyor.

"ŞÜPHELİ DURUMLAR VAR"

Soruşturmayla ilgili Başbakan Yıldırım'dan da önemli açıklamalar geldi.

Yunanistan'da bulunan ve Türklerle iftarda buluşmak için Batı Trakya'ya doğru giderken gazetecilere konuşan Yıldırım, "Şu anda bazı şüpheler var. Tereddüt etmeden üzerine gidilecek. Bu tür olayların yaşanmaması için ilave tedbirler alınacak" dedi.

KIŞLALARDA İHALE KANUNUNUN DIŞINA ÇIKILACAK

Kışlalara gıda alım şeklinin de değişeceğini belirten Yıldırım, "Nasıl alım yapılacağı detayını Milli savunma bakanlığı belirleyecek. Ama pazarlık usulü ile olabilir" ifadelerini kullandı.
Muhtar Dert Yandı, Başbakan'ın Verdiği Cevap Toplantıya Damga Vurdu: Şu Hale Bak Hindistan'da İnek Kesmekle Suçlanan Vatandaşı Linç Ederek Öldürdüler

Şehir Magandaları Kaza Sonrası Darp Ettikleri Baba ve Oğlunu Bıçakladı! Korku Dolu Anlar Kamerada