Son Dakika Haberleri: Askerlerin Zehirlenmesiyle İlgili Yunanistan'da Konuşan Başbakan Yıldırım: Bazı Şüpheler Var

Askerlerin Zehirlenmesiyle İlgili Yunanistan'da Konuşan Başbakan Yıldırım: Bazı Şüpheler Var

8 gün önce

Manisa'daki kışlalarda son bir ayda 2 bine yakın askerin zehirlenmesiyle ilgili Yunanistan'da yeni bir açıklama yapan Başbakan Yıldırım "Olayda bazı şüpheler var, her ihtimal değerlendiriliyor" dedi.

Manisa'da son bir ayda yaşanan 4 olayda 2 bine yakın askerin zehirlenmesi ve son olarak da 1'inci  Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 700'den fazla askerin zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılması üzerine başlatılan soruşturma devam ediyor.

"ŞÜPHELİ DURUMLAR VAR"

Soruşturmayla ilgili Başbakan Yıldırım'dan da önemli açıklamalar geldi.

Yunanistan'da bulunan ve Türklerle iftarda buluşmak için  Batı Trakya'ya doğru giderken gazetecilere konuşan Yıldırım, "Şu anda bazı şüpheler var. Tereddüt etmeden üzerine gidilecek. Bu tür olayların yaşanmaması için ilave tedbirler alınacak" dedi.

KIŞLALARDA İHALE KANUNUNUN DIŞINA ÇIKILACAK

Kışlalara gıda alım şeklinin de değişeceğini belirten Yıldırım, "Nasıl alım yapılacağı detayını Milli savunma bakanlığı belirleyecek. Ama pazarlık usulü ile olabilir" ifadelerini kullandı.Çırak Olarak Başladı, Patron Oldu! 1050 Derecede 41 Yıldır Altın Eritiyor 2 Yavru Keçiyi Sarp Kayalıklardan 10 Kişilik Ekip Kurtardı
Fırtına Obüsleri Afrin'de Bulunan PKK/YPG Mevzilerini Vurdu Suudi Arabistan, Katar'a Kapıları Kapattı: Şartlarımız Tartışmaya Açık Değil