Son Dakika Haberleri: Başkan Cahan, Proje Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teslim Aldı

Başkan Cahan, Proje Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teslim Aldı

7 gün önce

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışması’na UTAŞ’ın faaliyetleriyle katılan Uşak Belediyesi, kent ekonomisine katkı dalında ödüle layık görüldü.

Başkan Cahan, Proje Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teslim Aldı, System.String[]
AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışması'na UTAŞ'ın faaliyetleriyle katılan  Uşak Belediyesi, kent ekonomisine katkı dalında ödüle layık görüldü. Belediye Başkan  Nurullah Cahan ödülü bizzat  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı  Ankara ATO Congresium'da yapıldı. Organizasyonda  Uşak Belediyesi'nin şirketi UTAŞ tarafından yapılan çalışmaların yer aldığı "Geçmişin Motifleriyle Geleceğimizin İnşası" projesi,  Türkiye geneli AK Partili belediyelerin yer aldığı yarışmada ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Kazanılan ödülü  Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat alan Başkan  Nurullah Cahan,  Uşak'ta ekonomik kalkınmayı sağlamak ve istihdamı arttırmak amacıyla  Uşak Belediyesi olarak yoğun bir mesai harcadıklarını ve kentin daha değerli bir yapıya kavuşması için çalıştıklarını kaydetti.

Sanayi, kültür ve bizzat insanı kapsayan sosyal doku projeleriyle şehre önemli hizmetlerin kazandırıldığını ve hayal olarak görülen pek çok hizmetin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Cahan, " Biz geride bıraktığımız her günü, kendi içimizdeki gelişim mücadelesi ile tamamlıyoruz. Kendi içimizde oluşturduğumuz hizmet yarışı  Uşak'ta kısa sürede önemli gelişmelerin sağlanmasında en önemli etken. Şehrin ekonomisine, kültürüne ve sosyal hayatına, bizzat insana yönelik çalışmalarla değer katmayı hedefliyor, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla hareket ediyoruz." dedi.

Bu yıl altıncısı düzenlenen proje yarışmasında alınan ödül nedeniyle kent adına gururlandıklarını kaydeden Cahan, marka şehir sloganının hayat bulduğunu ve her geçen gün  Uşak'ın modernleşmesi ve daha yaşanır bir şehir olması amacıyla bir adım daha atıldığını söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana hızlı bir tempoyla işe başladıklarının altını çizen Başkan Cahan, "Bu yolda bizim en büyük artımız belediye şirketimiz UTAŞ oldu. Şirketimizdeki çalışan sayımızı 35'ten 900'e, ekonomik büyüklüğümüzü ise yıllık 1 milyon TL'den 110 milyon TL'ye çıkarıp  Uşak'ın yerel ekonomisine büyük katkı sağladık. UTAŞ şirketimizle yaptığımız faaliyetlerle katıldığımız yarışmada dereceye girip ödül almaya hak kazandık. Böyle bir ödüle layık görülmemiz çalışmalarımızdaki başarının ispatı niteliğinde olduğu için bizleri ayrıca onurlandırdı ve gurur vesilemiz oldu. Bizi bu ödüle layık görenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Büyüyen  Türkiye'nin gelişen şehri  Uşak için hizmet kalitesinin standartları da her geçen gün yükseliyor." diye konuştu.

UTAŞ'ı 18 iş aracıyla devraldıklarını ancak şu an bu rakamın 302'ye çıkartıldığını, şirkette yaklaşık 15 katlık bir büyümenin gerçekleştirildiğini paylaştı. Yaşanan büyümenin,  Uşak'a hizmetteki hızı ve kaliteyi beraberinde getirdiğini vurguladı.

Başkan Cahan, bundan sonraki süreçte de  Uşak halkıyla omuz omuza, gönül gönüle çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti. - UŞAK

First Lady'ler Zirvesi! Emine Erdoğan, Melania Trump'ın Yemek Davetine Katıldı TEOG'dan Sonra LYS'de Kalkıyor! A-B-C Sınıfı Üniversite Geliyor
Meclis Cumartesi Günü Irak Tezkeresini Görüşmek İçin Olağanüstü Toplanacak Kılıçdaroğlu'ndan Irak Tezkeresine İlk Yorum: İçeriğine Göre Karar Vereceğiz