Bavyera Eski Başbakanı Stoiber: Müslümanlar Almanya'ya Ait, Ama İslam Değil - Son Dakika

Bavyera Eski Başbakanı Stoiber: Müslümanlar Almanya'ya Ait, Ama İslam Değil

21.09.2015 12:35
Bavyera Eski Başbakanı Stoiber: Müslümanlar Almanya'ya Ait, Ama İslam Değil

Dha DIŞ HABER – Almanya'nın Bavyera eski başbakanı Edmund Stoiber "Müslümanlar Almanya'ya ait, ama İslam değil" dedi.

Dha DIŞ HABER –

Almanya'nın Bavyera eski başbakanı Edmund Stoiber "Müslümanlar Almanya'ya ait, ama İslam değil" dedi. Hıristiyan Sosyal Birliği Partisi (CSU) Onursal Genel Başkanı Stoiber, Bild gazetesine verdiği demeçte, Başbakan Angela Merkel'in "İslam Almanya' ya aittir" sözünü benimseyemeceğini söyledi. 1993-2007 yılları arasında eyalet başbakanlığı yapan Stoiber "İslam, Alman kültürünün çekirdeği olamaz ve bizim gelenek ve göreneklerimize uymaz" dedi. Mülteci akımı ile ilgili olarak da konuşan Stoiber "Almanya'nın değiştiği gerçeğini konuşursak, bir konuya açıklık getirmeliyiz. Biz Almanların Anayasa'mızda yer alan büyüyen bir temel ana kültürü olduğunu göz ardı etmemeliyiz. Hoşgörü, basın ve din özgürlüğü ve ve örneğin İsrail'le olan ilişkilerimiz anayasamızda bu kapsamda yer almaktadır. Anayasanın bu temel ilkesi bize gelen mültecilerin sayısı ne olursa olsun tartışılamaz" dedi. - Ait

Dördüncü kattan düşerek ağır yaralanan çocuk kurtarılamadı Dördüncü kattan düşerek ağır yaralanan çocuk kurtarılamadı Üstün Dökmen'in tepki çeken sözlerine psikolojik danışmandan cevap Üstün Dökmen'in tepki çeken sözlerine psikolojik danışmandan cevap 4'üncü kattan düşen 7 yaşındaki Alkas, ağır yaralandı (2) 4'üncü kattan düşen 7 yaşındaki Alkas, ağır yaralandı (2)
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bavyera Eski Başbakanı Stoiber: Müslümanlar Almanya'ya Ait, Ama İslam Değil - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement