Baykan'da Erkek Kuran Kursu,Taziye ve İmam Evi'nin Açılışı Dualarla Yapıldı - Son Dakika
Güncel

Baykan'da Erkek Kuran Kursu,Taziye ve İmam Evi'nin Açılışı Dualarla Yapıldı

Baykan\'da Erkek Kuran Kursu,Taziye ve İmam Evi\'nin Açılışı Dualarla Yapıldı

Cefan Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından, Cefan Mahallesinde, 50 kişilik erkek kuran kursu, Taziye yeri ve İmam evi' nin açılışı dualarla yapıldı.

20.02.2014 15:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Baykan İlçesinde faaliyet gösteren Cefan Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından, Cefan Mahallesinde, 50 kişilik erkek kuran kursu, Taziye yeri ve İmam evi' nin açılışı dualarla yapıldı.

Baykan ilçesine bağlı Cefan mahallesinde düzenlenen törene; Siirt Valisi Ahmet Aydın, Baykan Kaymakamı Ufuk Akıl, Belediye Başkanı Ali Erol, Baykan İl genel meclis üyesi Cahit Türköz, İlçe Müftüsü Hamit Albayrak, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cefan Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile hayırsever vatandaşların bu örnek davranışını tebrik eden Vali Ahmet Aydın,"din eğitiminin doğru kaynaktan, Diyanet Kurumumuzdan öğrenilmesinin önemine vurgu yaparak,"Sevginin, birlik, beraberlik ve kardeşliğin hakim kılınmasında, barışın tesis edilmesinde dini müesseselerin topluma yön verdiğini ve burada Kuran eğitimini alacak çocuklarımızın devletine milletine faydalı bireyler olarak, topluma hizmet edeceklerdir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Baykan ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Vali Ahmet Aydın' a verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden,Cefan Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Şakir Erol İse'200 metre kare alan üzerinde 2 kat şeklinde inşa edilen Kuran Kursu, Taziye yeri ile İmam evinin mahallenin önemli bir ihtiyacının giderildiğini ve erkek Kuran kursunda 50 kişiye kuran eğitiminin verileceğini' söyledi.

Tören, İlçe Müftüsü Hamit Albayrak tarafından okunan duaların ardından, inşa ettirilen binaların açılışı yapıldı.

Vali Aydın daha sonra Cefan Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, kendileri ile sohbet etti. Talep ve sorunlarını dinledi.

Baykan'da incelemelerini tamamlayan Vali Aydın daha sonra Veysel Karan-i Beldesine geçerek, Baykan Müftülüğüne bağlı Veysel Karan-i Erkek Yatılı Kuran Kursunu ziyaret etti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Baykan'da Erkek Kuran Kursu,Taziye ve İmam Evi'nin Açılışı Dualarla Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement