Son Dakika Haberleri: Bilfenli Öğrenciler Kodlamada Türkiye Birincisi Oldu

Bilfenli Öğrenciler Kodlamada Türkiye Birincisi Oldu

3 ay önce

Bilfenli öğrenciler, Microsoft, QNB Finansbank ve Habitat Derneği iş birliğiyle gerçekleşen "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projesi kapsamında düzenlenen "Kodu Cup Türkiye 2017" yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

Bilfenli Öğrenciler Kodlamada Türkiye Birincisi Oldu, System.String[]
Bilfenli öğrenciler,  Microsoft, QNB  Finansbank ve Habitat Derneği iş birliğiyle gerçekleşen "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projesi kapsamında düzenlenen "Kodu Cup  Türkiye 2017" yarışmasında  Türkiye birincisi oldu.

Bilfen'den yapılan açıklamaya göre, Bilfen  Ankara Çayyolu İlköğretim Kurumu 8. sınıf öğrencilerinden oluşan The Coding Explorers takımı, geliştirdikleri "Windmill" adlı oyunlarıyla teknoloji dünyasının hücresi kabul edilen kodlama tekniği ile büyük bir başarıya imza attı.

"Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projesi kapsamında düzenlenen "Kodu Cup  Türkiye 2017" yarışmasında Bilfenli öğrenciler,  Türkiye birincisi olarak okullarına büyük bir gurur yaşattı.

Türkiye'nin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzelliklerin modellemesiyle oluşturulan ve kodlarla geliştirilen "Windmill" adlı oyunda öğrenciler,  Hasankeyf,  Kaman Kalehöyük, Afrodisias,  Pamukkale,  Manyas Kuş Cenneti ve  Hatay  Samandağı Milli Parkı'nı işlediler.

Oyunla herkesin sanal ortamda  Türkiye'yi dolaşarak bu bölgeleri ziyaret edebileceklerini belirten öğrenciler, asıl hedeflerinin tarihi ve doğal alanların korunması olduğunu vurguladılar.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı