Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı - Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı

14.05.2020 11:46
Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı, System.String[]

Geçtiğimiz günlerde kademeli olarak hayata alınan normalleşme takvimi çerçevesinde açılan alışveriş merkezlerinde yoğun kalabalıkların görülmesi pek çok kişinin tepkisine yol açmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kademeli olarak hayata alınan normalleşme takvimi çerçevesinde açılan alışveriş merkezlerinde yoğun kalabalıkların görülmesi pek çok kişinin tepkisine yol açmıştı. TC Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demircan AVM kuyrukları hakkında bazı uyarılarda bulundu.

AVM Kuyrukları Tehlikeye Yol Açabilir

Yaptığı açıklamalar sırasında yeni tip koronavirüs ile ilgili gelişmelere değinen Prof. Dr. Ahmet Demircan, tespit edilen vaka sayısının ve entübe edilmiş hastaların gittikçe azaldığını vurguladı. Açıklamaları sırasında alışveriş merkezlerinde oluşan yoğunluğa da değinen Demircan, bu durumun endişe verici olduğunu belirtti.

"Ne kadar az hareket olursa bu virüs enfekte edecek kişi bulamıyor. Evde kalırsak virüsün enfekte edeceği kişinin ne kadar az olduğunu sokağa çıkma yasağında da gördük. Bu tecrübeyle sabit oldu. Bazı yerler açılmışken buna amaçsızca yüklenmenin, gidip oraları dolaşmanın anlamı yok. AVM önündeki kuyruk akıl alır gibi değil. Varsa bir ihtiyacımız, illa oradaysa bunu planlayıp, nokta atışı olarak o mağazaya girip alıp çıkmaktır bunun doğru olanı. Maskeyi lütfen indirmeyin, maskesiz çıkmayın. Açılan berberler olsun, AVM'ler olsun izin verilen yerlerde kurallara tam anlamıyla uyalım ki geri dönüş olmasın. Eğer vaka sayısında artış olursa belki tekrar kısıtlama gelme ihtimali de olabilir.

Lütfen bu imkanları iyi kullanalım gereksizse evimizde oturalım. Hareketi mümkün oldukça azaltalım. Ne kadar hareket az ise virüsün yayılımı ve pozitif çıkan insan sayısı az olur."

Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de alışveriş merkezlerinde yoğunluğa denk geldiniz mi? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı

Kaynak: Tamindir

Son Dakika Teknoloji Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu