Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı - Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı

14.05.2020 11:46
Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı, System.String[]

Geçtiğimiz günlerde kademeli olarak hayata alınan normalleşme takvimi çerçevesinde açılan alışveriş merkezlerinde yoğun kalabalıkların görülmesi pek çok kişinin tepkisine yol açmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kademeli olarak hayata alınan normalleşme takvimi çerçevesinde açılan alışveriş merkezlerinde yoğun kalabalıkların görülmesi pek çok kişinin tepkisine yol açmıştı. TC Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demircan AVM kuyrukları hakkında bazı uyarılarda bulundu.

AVM Kuyrukları Tehlikeye Yol Açabilir

Yaptığı açıklamalar sırasında yeni tip koronavirüs ile ilgili gelişmelere değinen Prof. Dr. Ahmet Demircan, tespit edilen vaka sayısının ve entübe edilmiş hastaların gittikçe azaldığını vurguladı. Açıklamaları sırasında alışveriş merkezlerinde oluşan yoğunluğa da değinen Demircan, bu durumun endişe verici olduğunu belirtti.

"Ne kadar az hareket olursa bu virüs enfekte edecek kişi bulamıyor. Evde kalırsak virüsün enfekte edeceği kişinin ne kadar az olduğunu sokağa çıkma yasağında da gördük. Bu tecrübeyle sabit oldu. Bazı yerler açılmışken buna amaçsızca yüklenmenin, gidip oraları dolaşmanın anlamı yok. AVM önündeki kuyruk akıl alır gibi değil. Varsa bir ihtiyacımız, illa oradaysa bunu planlayıp, nokta atışı olarak o mağazaya girip alıp çıkmaktır bunun doğru olanı. Maskeyi lütfen indirmeyin, maskesiz çıkmayın. Açılan berberler olsun, AVM'ler olsun izin verilen yerlerde kurallara tam anlamıyla uyalım ki geri dönüş olmasın. Eğer vaka sayısında artış olursa belki tekrar kısıtlama gelme ihtimali de olabilir.

Lütfen bu imkanları iyi kullanalım gereksizse evimizde oturalım. Hareketi mümkün oldukça azaltalım. Ne kadar hareket az ise virüsün yayılımı ve pozitif çıkan insan sayısı az olur."

Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de alışveriş merkezlerinde yoğunluğa denk geldiniz mi? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı

Kaynak: Tamindir

Son Dakika Teknoloji Bilim Kurulu Üyesi AVM Kuyrukları Hakkında Açıklama Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramayla ilgili AB, Almanya ve İtalya büyükelçilerine nota verildi Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Dağlık Karabağ'da mayın patladı, 1 Azerbaycan askeri şehit oldu Eski Fenerbahçeli Max Kruse, gol attığı Köln maçında rekorun kıyısından döndü Galatasaray oyunu rakip kaleye yıktı! Art arda pozisyonlardan sonuç gelmedi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar