Bir Değil İki Tane Birden Geliyor! - Son Dakika

Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!

01.01.2012 20:00
Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!, System.String[]

2012 yılının en çok beklenen cihazı görünüşe göre "en çok beklenen 2 cihaz" olarak yola devam edecek

DigiTimes'ın haberine göre, Apple Ocak ayı içerisinde yeni tabletinin 2 farklı versiyonunu tanıtacak. Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklardan gelen haberlere göre, bu yeni modeller orta ve üst seviyeye hitap edecek, bir önceki model olaraksa, iPad 2'nin fiyatı da Amazon Kindle Fire ile rekabet edebilecek düzeye indirilecek.

Daha önceki 7.85 inçlik ekran söylentilerinin aksine bu sefer 9.7 inç ekranlı iPad'ler ile tanışacağımız söyleniyor. QXGA (2048x1536) çözünürlük ve parlaklığı artırmak için çift aydınlatma olacağı da düşünülüyor.

Daha önceki söylentilerde de Apple'ın QXGA çözünürlüklü ekran kullanacağından bahsediliyordu. DisplaySeach analisti Richard Slim'i Kasım ayında CNet'e yaptığı açıklamada "Evet mümkün. QXGA panel üretimi başladı (gelecek-nesil iPad için). Üç adet firma üretiyor panelleri." (Geçen ay yaptığı açıklamada verdiği firma isimleri, dün DigiTimes'a verdiği isimlerle aynı)

Ayrıca Apple'ın 9.7 inç ekrana sahip bir tablet sunmak istediği de biliniyor. Mart - Haziran arası bir tarihte bu yeni tabletlerin piyasada olması bekleniyor.

Aslına bakarsanız DigiTimes, daha önce yayınladığı raporlarla sürekli çelişiyor. Ekran boyutu bir ufalıp bir büyüyor, bize de, dedikoduları şaşkınlıkla izlemekten başka bir şey kalmıyor. Yine Digitimes'a göre Apple, iki yeni iPad'ini MacWorld etkinliğinde tanıtacak. İşin garip kısmı ise, Apple'ın bu etkinlikten 3 sene önce çekilmiş olması...

Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!
Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!
Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Bir Değil İki Tane Birden Geliyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı Bir kütükle mucize keşif! 160 milyon yıllık fosil ağaç kalıntıları bulundu Ölümüne sebep olduğu adamı değil, aracını kontrol ederek olay yerinden kaçtı SGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı 1 milyon 428 bin oldu Bakan Koca yeni aşamaya geçildiğini duyurdu! 80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyor Mesut Özil'in Fenerbahçe'den 3.8 milyon eurodan daha az kazanacağı kesinleşti Varto'da saniyede 45 litre akan, 39 derece sıcaklıkta su bulundu Başörtüsünü çıkardıktan sonra açılıp saçılan Hanife Gürdal, şimdi de mini etekli pozunu paylaştı