Bir Değil İki Tane Birden Geliyor! - Son Dakika
Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!

Bir Değil İki Tane Birden Geliyor!

01.01.2012 20:00

2012 yılının en çok beklenen cihazı görünüşe göre "en çok beklenen 2 cihaz" olarak yola devam edecek

DigiTimes'ın haberine göre, Apple Ocak ayı içerisinde yeni tabletinin 2 farklı versiyonunu tanıtacak. Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklardan gelen haberlere göre, bu yeni modeller orta ve üst seviyeye hitap edecek, bir önceki model olaraksa, iPad 2'nin fiyatı da Amazon Kindle Fire ile rekabet edebilecek düzeye indirilecek.

Daha önceki 7.85 inçlik ekran söylentilerinin aksine bu sefer 9.7 inç ekranlı iPad'ler ile tanışacağımız söyleniyor. QXGA (2048x1536) çözünürlük ve parlaklığı artırmak için çift aydınlatma olacağı da düşünülüyor.

Daha önceki söylentilerde de Apple'ın QXGA çözünürlüklü ekran kullanacağından bahsediliyordu. DisplaySeach analisti Richard Slim'i Kasım ayında CNet'e yaptığı açıklamada "Evet mümkün. QXGA panel üretimi başladı (gelecek-nesil iPad için). Üç adet firma üretiyor panelleri." (Geçen ay yaptığı açıklamada verdiği firma isimleri, dün DigiTimes'a verdiği isimlerle aynı)

Ayrıca Apple'ın 9.7 inç ekrana sahip bir tablet sunmak istediği de biliniyor. Mart - Haziran arası bir tarihte bu yeni tabletlerin piyasada olması bekleniyor.

Aslına bakarsanız DigiTimes, daha önce yayınladığı raporlarla sürekli çelişiyor. Ekran boyutu bir ufalıp bir büyüyor, bize de, dedikoduları şaşkınlıkla izlemekten başka bir şey kalmıyor. Yine Digitimes'a göre Apple, iki yeni iPad'ini MacWorld etkinliğinde tanıtacak. İşin garip kısmı ise, Apple'ın bu etkinlikten 3 sene önce çekilmiş olması...

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500
Apple'dan 3. defa fiyat artışı! Zamdan sonra en ucuz telefon 19 bin 499 liradan 21 bin 999 liraya çıktı Apple'dan 3. defa fiyat artışı! Zamdan sonra en ucuz telefon 19 bin 499 liradan 21 bin 999 liraya çıktı

Son Dakika Teknoloji Bir Değil İki Tane Birden Geliyor! - Son Dakika


Advertisement