Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi - Son Dakika

Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi

25.11.2017 12:00
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi, System.String[]

Bitlis Eren Üniversitesinin (BEÜ) Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından kabul edilen ‘Nar-ı Berfin Filografi Kursu’ projesinin atölye ve sergi açılışı yapıldı.

Bitlis Eren Üniversitesinin (BEÜ) Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından kabul edilen 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' projesinin atölye ve sergi açılışı yapıldı.

BEÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Demirtaş ve Prof. Dr. Sabir Rüstemli ile Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ve diğer davetlilerin katılımıyla hem projenin atölyesi hem de sergi açılışı yapıldı. Açılış sonrasında davetliler ile birlikte BEÜ öğrencisi Şazime Hancı tarafından filografi sanatıyla yapılan ürünlerin yer aldığı sergiyi gezen BEÜ Rektör yardımcıları Demirtaş ve Rüstemli, BEÜ öğrencisi Şazime Hancı'dan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Sergi ziyaretinin ardından projenin uygulanacağı atölyeyi gezen BEÜ Rektör yardımcıları Demirtaş ve Rüstemli, Nar-ı Berfin Filografi Kursu isimli projenin sorumlusu Öğretim Görevlisi Esra Dursun'dan bilgiler aldı. Proje ile ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi Esra Dursun, Nar-ı Berfin isimli proje kapsamında üniversitedeki kız öğrencilere yönelik el sanatlarından olan filografi kursunun açılacağını söyledi.

Projenin 3 ay süreyle devam edeceğini ve üniversite öğrencisi olan toplam 15 kız kursiyerin faydalanacağını kaydeden Dursun, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verileceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu proje sayesinde bayan öğrencilerimiz hem sanat öğrenmiş olacaklar hem de ileride aile bütçelerine katkı sunma imkanı bulabilecekler. Ayrıca kızlarımızın yapacakları sanat eserlerinin sergilerde tanıtılacak olması, kız çocuklarımızın özgüvenini arttıracaktır. Ben bu vesile ile projeden desteklerini hiç esirgemeyen Rektörümüz Erdal Necip Yardım'a katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca, kursa katılım gösterecek olan kursiyerlerimize de şimdiden başarılar diliyorum."

Düzenlenen açılış programı, davetlilere ikramlarda bulunulmasıyla sona erdi. - BİTLİS

Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi
Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bitlis'te 'Nar-ı Berfin Filografi Kursu' Projesi - Son Dakika


Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Bilim Kurulu'nun ilk kez İstanbul'da yapıldığını açıklayan Bakan Koca, iç karartan tabloyu tekrar hatırlattı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Koruma kararı aldıran nişanlısını ve annesini öldürüp intihar etti! Düğünleri pandemi nedeniyle ertelenmiş Boşanmak isteyen eşinin kapısını çilingir yardımıyla açtırıp öldüren koca, vicdan azabından teslim olmuş Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş