Son Dakika Haberleri: İngiltere'den getirilen Suffolk cinsi koçlar, 5 bin euroya alıcı buluyor

İngiltere'den getirilen Suffolk cinsi koçlar, 5 bin euroya alıcı buluyor

2 ay önce

İngiltere'den özel bir şirket tarafından Türkiye'ye getirilen saf ırk Suffolk cinsi koyunlar 3 bin euroya, koçlar ise 5 bin euroya satıldı.

İngiltere'nin gözbebeği olarak kabul edilen saf ırk Suffolk cinsi koyun ve koçlar özel bir şirket tarafından Türkiye'ye getirildi. Türkiye'ye gelen koçlar 5 bin, koyunlar ise 3 bin eurodan alıcı buldu.

Anavatanı İngiltere olan suffolk koyun ve koçları özel bir şirket tarafından Türkiye'ye getirdi. Bursa'nın Yenişehir ilçesine getirilen koçlar 5 bin euro, koyunlar ise 3 bin euroya satıldı.

"IRKIN EN İYİLERİ"

APEX firmasının yönetim kurulu üyesi Kemal Çığırdan, "Çaprazlamada kullanılan en iyi ırkının Suffolk olduğunu dünya biliyor. Bu ırkın en iyilerini kendi ana vatanlarında olanlarının da hemen hemen aynı kalitede olanlarını biz Türkiye'ye getirdik. Şu anda 150 civarında orijinal suffolk getirdik. 100 civarında da orijinal Şarole getirdik. Getirdiğimiz kalitede hayvanlar Türkiye'de yok. İsminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamına dişileri 3 bin euro, erkekleri de 5 bin euroya verdik. Segment olarak bunların bir altları da var, onlar da farklı fiyatlarda" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 15.07.2019 01:26 Kaynak: İHAKaleci Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel, turuncu bikinisiyle plaja damga vurdu
Emine Bulut'u öldüren Fedai Baran'dan kan donduran sözler: Hayvan kestim Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum