Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira - Son Dakika
Turizm

Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira

Kurban Bayramı için Sapanca'daki bungalovları tercih eden vatandaşlar, 9 günlük tatil için 70 bin lira ödüyor. 5 bine yakın bungalovun doluluk oranı yüzde 95'i bulurken, bayram tatilinde iki gece konaklama ücreti 15 ila 30 bin lira arasında değişiyor.

15.06.2024 16:38  Güncelleme: 17:05

Kurban Bayramı'nı Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki bungalovlarda geçirmek isteyen vatandaşlar, 9 günlük tatil için 70 bin liranın üzerinde ücret ödüyor. 5 bine yakın bungalovlarda doluluk oranının yüzde 95 olduğunu belirten SAVİBU Başkanı Ali Safa Alaçam, "Bayram tatilinde iki gece konaklama ücreti 15 ila 30 bin arasında bir hafta, 9 günlük tatil ise 70 binin üzerine çıkıyor" dedi.

Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira

Eşsiz güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olan Sapanca, İstanbul'a yakınlığı sayesinde en çok tercih edilen mekanlar arasında yerini alıyor. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlere yakınlığıyla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı tatilciyi ağırlayan Sapanca, en çok tercih edilen tatil mekanları arasındaki yerini koruyor. Adeta tatil beldesi havası bulunan ilçede bulunan bungalovlar ise vatandaşların ilk tercihi oluyor. Yeşili, doğası ve gölü ile turistlerin cazibe merkezi olan ilçede bulunan ahşap bungalov evlerin doluluk oranı dikkat çekiyor. Özel günlerde de ilk tercih arasında yer alan evler, günler hatta haftalar öncesinden rezerve ediliyor. Kurban Bayramı öncesinde de bölgede bulunan 5 bine yakın bungalovda yüzde 95 oranında doluluk sağlandı. Vatandaşın ilk tercihleri arasında yer alan bungalovların 9 günlük fiyatı ise adeta dudak uçuklatıyor. 2 gecelik konakla ücreti 15 ila 30 bin lira arasında değişirken bir haftalık ve 9 günlük konaklama ücreti ise 70 bin liranın üzerine çıkıyor.

Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira

"BAYRAM TATİLİNDE İKİ GECE KONAKLAMA ÜCRETİ 15 İLA 30 BİN LİRA ARASINDA"

Doluluk oranın yüzde 95 olduğunu belirten Alaçam, "Bayram tatilinde iki gece konaklama ücreti 15 ila 30 bin arasında bir hafta, 9 günlük tatil ise 70 binin üzerine çıkıyor. Sapanca'da konakla üzerine çok fazla çeşit mevcut 5 bine yakın konaklanacak yerler bulunuyor. BU evlerin her birinde misafirlerimize özel alanlarda hizmet veriyoruz. Müstakil yüzme havuzu, ateş çukuru, barbekü, iç mekandaki ferah ortamlar doğa manzarasına karşı bir şekilde vakit geçiriyorlar. Sapanca'da tatil yapmanın en güzel avantajlarından bir tanesi de üst mahallelerde bulunan işletmelerimiz. Çünkü onlar 300 rakımda ve klimaya ihtiyaç duymadan ufak bir esintiyle vakit geçirmelerine imkan sağlıyor" dedi.

"İLK GÜNÜMÜZ OLMASINA RAĞMEN ÇOK MEMNUN KALDIK"

Ailesiyle İstanbul'dan tatil için gelen İzdem Ayan, "İlk defa bungalov otelde tercih ettik ve Sapanca'da ilk deneyimimiz. İlk günümüz olmasına rağmen çok memnun kaldık. İlk görünüş olarak her şey yolunda çocuğumuz da çok eğlendi. Bir daha gelmeyi düşüneceğiz" diye konuştu.

Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira
Kaynak: İHA

Son Dakika Turizm Bungalov fiyatları dudak uçuklatıyor: 9 günlük tatil 70 bin lira - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • Selman Caba: otele gidiyoruz sanki bu fiyatlar nedir allah aşkına 17 1 Yanıtla
  • Depechs Modes: Alamanya bizi kıskanıyor degilmi gurbetçi kardeşler 10 1 Yanıtla
  • Yaşar Koldemir: burada kalanların vergi incelemesi yapılması lazim 3 1 Yanıtla
  • Çağdaş Sümer: zenginler gitsin nede olsa 2 bin dolarcik... 2 0 Yanıtla
  • Hakan Ayhan: Biz garibanlara pahalı gelebilir ama, paranın değerinin olmadığı için o fiyatlar öyle yerlere belkide azdır.. 1 1 Yanıtla
  • Fayton Faytoncu: Şu anda bayram tatili sebebi ile turkiyede hotellerin doluluk oranı yüzde 99 yani bütün hoteller dolu . Cogu gurbetci avrupadan gelen . hersey dahil konsept hotellerin gunluk fiyati şu anda minumum 3 bin tl den basliyor kisi basi ! 3 kişilik bir ailenin 1 haftalik tatil yapabilmesi icin orta segment bir hotelde en az 80-90 bin tl para lazim. Cok ciddi bir rakam . 2 0 Yanıtla
  • Erdinç Kaya: Kural değişmiyor zengin daha zengin, fakir daha fakir oluyor. Parayla para kazanılıyor. Vadeli mevduat oranları dibe çekilmeli insanlar ticarete yoneltilmelidir. Yakında ticaret yapanda kepengi indirip parayı mevduata koyacaktır. Olan yine fakire olacaktır. 1 0 Yanıtla

Advertisement