Son Dakika Haberleri: Büyükşehir'in Şairlere Vefası

Büyükşehir'in Şairlere Vefası

4 yıl önce

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şiir ve edebiyat dünyamızın ünlü isimlerini anmaya devam ediyor.

Büyükşehir'in Şairlere Vefası, System.String[]
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şiir ve edebiyat dünyamızın ünlü isimlerini anmaya devam ediyor.

Kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Şairlere Vefa' gecesinde bu kez Nisan ayında hayatını kaybetmiş 11 şair için program düzenlendi.

Programda Neveser Müzik Topluluğu'nun ezgileri eşliğinde Denizhan Burhan, Murat Özdeniz ve Sühey Yayla tarafından bu 11 şairin şiirleri seslendirildi.

Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen programa ilgi büyüktü. Gecede Nisan ayında hayatını kaybeden şiir dünyamızın unutulmaz isimleri, Baki, Halil Cibran, Nabi, Necdet Evliyagil, Oktay Rifat, Muhammed İkbal, Abdulkadir Bulut, Orhan Murat Arıburnu, Sabahattin Ali, Sabahattin Kudret Aksal ve Abdulhak Hamit Tarhan şiirleriyle anıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ve ardından bir kıta şiir okuyan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Şairlere Vefa Gecesi'nin 5.'sini düzenlediklerini ifade ederek, "Bundan 5 program önce, burada bulunan kardeşlerimizle birlikte Hunat Kültür Merkezi'nde Bekir Sıtkı Erdoğan'ı anma gecesi düzenleyerek ilk programı gerçekleştirmiştik. Bu programa gösterilen ilgi ve katılım, bizi yenilerini yapmaya sevketti. Sonuçta ortaya böylesine güzel ve anlamlı bir program çıktı. Bugün burada bizi bir kez daha yalnız bırakmayan şiirsever dostlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. - KAYSERİSemt Pazarında Satılan Hazır Mezarları Görenler Şaşırıp Kaldı Günde 25 Litre Su İçen 66 Yaşındaki Kadın, Hayat Hikayesiyle Ağızları Açık Bıraktı! Tuvaletin Duvarına Yazılan Taciz İddiası, Üniversiteyi Karıştırdı