Son Dakika Haberleri: Çatak Kanyonu "Tabiat Anıtı" İlan Edildi

Çatak Kanyonu "Tabiat Anıtı" İlan Edildi

4 ay önce

Sinop'un Türkeli ilçesinde doğal güzellikleriyle dikkati çeken Çatak Kanyonu "tabiat anıtı" ilan edildi.

Çatak Kanyonu
Sinop'un  Türkeli ilçesinde doğal güzellikleriyle dikkati çeken  Çatak Kanyonu "tabiat anıtı" ilan edildi.

AK Parti  Sinop  Milletvekili  Nazım Maviş, yaptığı yazılı açıklamada, kanyonun turizme kazandırılması noktasında uzun süredir girişimleri olduğunu belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu'nun geçen günlerde kente yaptığı ziyarette kanyonun tabiat anıtı ilan edilmesini öngören belgeyi imzaladığını bildiren Maviş, şunları kaydetti:

Türkeli ilçemizin uğrak noktalarından olan ve her geçen gün ziyaretçi sayısında önemli artışın yaşandığı, 4 kilometre uzunluğundaki  Çatak Kanyonu, bakanlık tarafından tescillenerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bu çerçevede Doğa Koruma ve  Milli Parklar Genel Müdürlüğü, bu bölgenin ihtiyacı olan iyileştirme ve güzelleştirmeleri gerçekleştirecektir. Gerekli tanıtım çalışmalarının da yapılmasının ardından bölgeye çok daha fazla ziyaretçi geleceğini tahmin ediyoruz. Hayırlı olsun."

Kanyonun tabiat anıtı olarak tescilinin kentin turizmi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Maviş, Sinoplular adına  Bakan Eroğlu'na teşekkür etti.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yıldız Tilbe'den Dinleyenleri Kendinden Geçiren Performans Dilan Çiçek Deniz'in Ateşli Sahneleri Başını Yaktı! Sevgilisi Anında Terk Etti
Son Anket Açıklandı! 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı