Son Dakika Haberleri: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Ceza Beklemiyoruz Ama Büyük Konuşmamak Lazım

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Ceza Beklemiyoruz Ama Büyük Konuşmamak Lazım

4 ay önce

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın Galatasaray ile yaptığı yapılandırma anlaşmasını yeniden gözden geçirme kararıyla ilgili, "Ceza beklemiyoruz ama büyük konuşmamak lazım. Ne olacağını zamanla göreceğiz." dedi.

Kulübün Riva arazisinde hayata geçirilecek "Düşler Vadisi Riva" projesinin tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Cengiz, UEFA ile yaptıkları anlaşmanın yeniden incelenmek üzere UEFA Finansal Kontrol Organı Soruşturma Dairesine gönderilmesi kararına karşı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) başvurduklarını hatırlatarak, "Bu konuda herkes bir şeyler söylüyor, ahkam kesiyor. Yaklaşık 3,5 ay önce UEFA ile anlaşmayı yaptık. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Kendi topumuzu oynuyoruz. Stratejimiz var ve ona göre hareket ediyoruz. Ceza beklemiyoruz ama büyük konuşmamak lazım. Ne olacağını zamanla göreceğiz. Hukukçularımız yabancı. Yakın zamanda konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceğiz." diye konuştu.

"NEF FİRMASINDAN HENÜZ ÖDEME ALMADIK"

Emre Akbaba'nın bonservis bedeli için destek vereceğini açıklayan sponsorları NEF firmasından henüz herhangi bir ödeme almadıklarını aktaran Cengiz, forvet transferinin yapılmamasında sorumluluğun kendilerinde olduğunu belirterek, "Hukukta kusursuz sorumluluk ifadesi var. Kusursuzuz ama sorumluluk bizde." ifadelerini kullandı.

"STAT İÇİN MECİDİYEKÖY'DEKİ ARSAYI VERDİK"

Mustafa Cengiz, devletin bütün kulüplere destek olduğunu vurgulayarak, "Herkes stadı bedava aldığımızı söylüyor ama karşılığında Mecidiyeköy'deki arsayı verdik. Devlet diğer büyük kulüplere de destek veriyor. Bu konuda algı oluşturuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Maaşı Düşük Olan Emekliyi Sevindiren Gelişme! Bin TL'nin Altında Aylık Olmayacak Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim

Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu