Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği'ne Yavuz Subaşı Atandı - Son Dakika
Güncel

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği'ne Yavuz Subaşı Atandı

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapan Yavuz Subaşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği’ne atandı.

23.10.2014 16:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapan Yavuz Subaşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği'ne atandı.

2009-2014 yılları arasında Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Yavuz Subaşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği'ne atandı.

Resmi Gazete'nin 23 Ekim 2014 tarihli sayısında, 657 sayılı Kanunu'nun 59 ve 60'ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanun'un 2'nci maddesi gereğince müşavir olarak atandığı yer aldı.

YAVUZ SUBAŞI KİMDİR?

1961 yılında Balıkesir GÖNEN 'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziosmanpaşa Şükriye Minicioğlu İlkokulu ve Vefa Poyraz Lisesi'nde, yüksek öğrenimini ise Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Serbest muhasebeci ve Mali Müşavir olarak iş hayatına kendi ofisinde başlayan Yavuz Subaşı aynı zamanda Milli Türk Talebe Birliği ve Milli Gençlik Vakfı İstanbul Şubesi'nde görevler üstlendi.

Ayrıca, sırasıyla şu siyasi görevleri üstlendi; Refah Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Sekreterliği (1988-1996), Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği (1998), Fazilet Partisi İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyeliği (1999-2001), istanbul il Genel Meclisi Üyeliği (1994-1999), Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziosmanpaşa İlçesi İlçe Başkanlığı (2001-2006), Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcılığı (2009-2014). - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliği'ne Yavuz Subaşı Atandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Narenciye Sektörü Çalışanlarıyla Buluştu
  12:17 Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Narenciye Sektörü Çalışanlarıyla Buluştu

  Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, narenciye sektörü çalışanları ile bir araya gelerek, gerçekleştirecekleri projelere dair açıklamalarda bulundu. Soydan, sektörün taleplerini dinleyip çözüm üreteceklerini belirtti.

 • Kimya sektörü şubatta yüzde 15 artışla 2,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi
  12:17 Kimya sektörü şubatta yüzde 15 artışla 2,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, şubatta kimya sektörünün, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15 artışla 2,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini ve Türkiye ihracatından yüzde 12,4 pay alarak ikinci sektör olduğunu belirtti. Türkiye'nin ihracatının şubatta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 artışla 21 milyar dolar olarak gerçekleştiği açıklandı.

 • İzmit Körfezi'nde Sis Etkisi
  12:17 İzmit Körfezi'nde Sis Etkisi

  Kocaeli'nin İzmit Körfezi'nde sabahın erken saatlerinden itibaren sis etkili oldu. Sis sebebiyle bazı gemilerin adeta silueti göründü. Hava sıcaklığının 12 derece ölçüldüğü Kocaeli'de, İzmit Körfezi'nde ve Derince ile Körfez ilçelerinin sahil kesimlerinde sis yoğunluğu arttı. Sis sebebiyle gemi trafiğinde herhangi bir aksama yaşanmadı.

 • Kahramanmaraş'ın Akgümüş Köyü'nde Köylüler Gübre Yardımı İstiyor
  12:16 Kahramanmaraş'ın Akgümüş Köyü'nde Köylüler Gübre Yardımı İstiyor

  Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Akgümüş köyünde köylüler, meralarına gübre atmakta zorlanıyor. Köylüler, önceki yıllarda yapılan ancak 4 yıldır yapılmayan gübre yardımın tekrar yapılmasını istiyor. Köy muhtarı Necati Keten, gübre atmanın otun yetişmesi için önemli olduğunu belirterek devletten gübre yardımı talep ettiklerini ifade etti.

 • Kocasinan Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Yeni Bir Okul Yapıyor
  12:15 Kocasinan Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Yeni Bir Okul Yapıyor

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ahievran Mahallesi'nde yapılan engelli çocuklar için özel bir okulun inşaatını kontrol etti. Başkan Çolakbayrakdar, engelli çocukların aileleriyle birlikte daha mutlu olacakları bir eğitim ortamı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 • İskenderun'da otomobilde uyuşturucu ele geçirildi, zanlı gözaltına alındı
  12:05 İskenderun'da otomobilde uyuşturucu ele geçirildi, zanlı gözaltına alındı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde polis ekipleri tarafından durdurulan bir otomobilde yapılan aramada 303 adet uyuşturucu hap ve 22 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Sürücü gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

 • Fransa'da çevre aktivistleri Arkema fabrikasına izinsiz girdi
  12:04 Fransa'da çevre aktivistleri Arkema fabrikasına izinsiz girdi

  Fransa'da yaklaşık 300 çevre aktivisti, perflorlu ve poliflorlu alkil madde (PFAS) kullanımını protesto etmek üzere Lyon kenti yakınlarındaki Pierre-Benite'de bulunan Arkema kimya fabrikasına izinsiz girdi. Eylem, Yokoluş İsyanı ve İklim İçin Gençlik grupları tarafından düzenlendi. Uzmanlar bazı PFAS türlerine maruz kalmanın ciddi sağlık sorunlarıyla bağlantılı olduğu konusunda uyarıyor. Polis on dakikadan kısa sürede olaya müdahale ederken sekiz kişi gözaltına alındı. Xinhua muhabirleri Pierre-Benite'den bildiriyor. (XHTV)


Advertisement