CHP ADANA KADIN KOLLARI'NDAN 'KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ' AÇIKLAMASI - Son Dakika

CHP ADANA KADIN KOLLARI'NDAN 'KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ' AÇIKLAMASI

25.11.2022 15:47

CUMHURİYET Halk Partisi Adana İl ve ilçe Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

CUMHURİYET Halk Partisi Adana İl ve ilçe Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde toplanan CHP Kadın Kolları üyeleri ve mağdur aileler, ilk olarak cinayete kurban giden kadınları andı. Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Oya Tekin, parti olarak 81 il ve 973 ilçede eş zamanlı olarak aynı basın açıklamasını yaptıklarını söyledi. Tekin, şu sözlerle devam etti:

'Edanur Demir, öldürüldüğünde 17 yaşındaydı. Antalya'da bir kafede çalışıyordu. S.D. tarafından öldürüldü. Sanık ifadesinde 'Tabanca ile şaka yapmak istedim' dedi. Nasıl bir şakaysa, namluyu Edanur'un başına doğrultmuştu. Sıla Şentürk, öldürüldüğünde 16 yaşındaydı. Ailesinin defalarca karakola giderek şikayetçi olduğu, 10 ayrı suçtan sabıkası olan biri tarafından öldürüldü. Hasret Dalkoparan, öldürüldüğünde 5 aylık hamile, 1.5 yaşında çocuk sahibi ve 20 yaşındaydı. Yaşamdan koparılan kadınların arkasında gözü yaşlı anneler, babalar, çocuklar kaldı. Kimimiz öğretmenini, kimimiz doktorunu, kimimiz sırdaşını, kimimiz akrabasını sonsuzluğa uğurladı. O nedenle bugün 81 il, 973 ilçede kadın erkek tek ses olduk. YaşamHak projemiz kapsamında bugüne kadar binlerce kadının hayatına bire bir dokunduk. 81 ilde 129 gönüllü avukat ekibi kurduk. 1135 kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı duruşmasını takip ettik. Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, barolar ve yerel yönetimlerle 125 protokol imzaladık." (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Meral Akşener, CHP'den tepki gören Yavuz Ağıralioğlu'nu savundu: Engin Altay'ın konuşmasını yanlış buldum Meral Akşener, CHP'den tepki gören Yavuz Ağıralioğlu'nu savundu: Engin Altay'ın konuşmasını yanlış buldum BAKAN MUŞ 11'İNCİ DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI'NIN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI BAKAN MUŞ 11'İNCİ DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI'NIN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI Gazipaşa'da CHP İlçe Başkanı Demir'e saldırı Gazipaşa'da CHP İlçe Başkanı Demir'e saldırı

Son Dakika Güncel CHP ADANA KADIN KOLLARI'NDAN 'KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ' AÇIKLAMASI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement