CHP, İstanbul İl Başkanlığı için yeni bir bina satın aldı - Son Dakika

CHP, İstanbul İl Başkanlığı için yeni bir bina satın aldı

12.12.2019 14:41

Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Seyrantepe'deki Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nun bir hayli yakınındaki Avangart Sitesi'nin bitişiğinde yedi katlı bir bina CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanlığı yapılmak üzere satın alındı.

Independent'in haberine göre; CHP, yeni İstanbul İl Başkanlığı binasını buldu. Galatasaray'ın stadı olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nun yakınındaki Avangart Sitesi'nin bitişiğinde yedi katlı bir bina satın alındı.

MALİYETİ 40 MİLYON LİRA

Binanın maliyetinin 40 milyon lira olduğu iddia edilirken, bu maliyetin CHP Genel Merkezi ve bağışlarla karşılandığı belirtildi. Öte yandan CHP, geçtiğimiz günlerde yeni il binası için bağış kampanyası başlatmış, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, partililere yaptığı çağrıda kampanyaya destek istemişti.

BİNANIN TAPUSU ALINDI

Independent Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Kaftancıoğlu, binanın tapusunun alındığını belirtti.

Yeni binaya taşınmak için acele etmediklerini belirten Kaftancıoğlu, "Sadece yeni il binası demeyeceğiz. Burada yeni nesil siyaset de vücut bulacak. Taşınmak için acele etmiyoruz. Yeni nesil siyaseti hayata geçirecek hiyerarşiyi, birimleri oluşturacağız. O nedenle taşınmak için acele etmiyoruz. Birkaç aylık süremiz var." dedi.

"MALİYETİNİ ŞİMDİLİK AÇIKLAMAYACAĞIZ"

CHP kulislerinde yeni il binasının maliyetinin 40 veya 44 milyon lira olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını öne süren Kaftancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Maliyetine dair bilgiyi şimdilik paylaşmayacağız. Çünkü her ne kadar genel merkezin de katkısı olsa da bu binayı örgüt sahiplensin örgütün binası olsun istiyoruz. Bu nedenle bir kampanya başlattık. Örgütümüzün bu kampanyayı sürdürmesi için önümüzdeki süreci böyle geçireceğiz. Sonrasında zaten maliyeti öğrenirsiniz.

Kaftancıoğlu, kampanyanın sürdüğünü, örgütün kampanyayı sahiplendiğini öne sürerek şimdilik ne kadar para toplandığını da söyleyemeyeceğini kaydetti.

"MEVCUT İL BİNASI DA KULLANILACAK"

Kaftancıoğlu yeni il binasına taşındıktan sonra da CHP'nin mülkü olan şu anki CHP il binasının da kullanılmaya devam edileceğini kaydetti.

"ULAŞIM SIKINTISI OLMAYACAK"

CHP içindeki kimi kişiler yeni il binasına ulaşımda sıkıntı yaşanabileceği endişesini taşıyor. Ancak Kaftancıoğlu, gerek metro bağlantısı nedeniyle gerekse TEM Otobanı'nın üzerinde olması nedeniyle gerek Avrupa yakasında oturanların gerekse Anadolu yakasında oturanların rahatlıkla gelebileceği bir yer olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Hatta Silivri, Çatalca gibi uzak yerlerden gelen partililerimiz şu anki yerimize göre daha kolay ulaşabilecek. Mevcut il binamızda otoparkı yoktu. Burada böyle sorunlar da olmayacak."

Yeni il binasının açılışından önce milletvekillerine ve ilçe başkanlarına tanıtılmasının da planlandığı ayrıca kaydedildi.

CHP, İstanbul İl Başkanlığı için yeni bir bina satın aldı

Son Dakika Ekonomi CHP, İstanbul İl Başkanlığı için yeni bir bina satın aldı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Çaykur Rizespor ile sözleşme imzalayan Sumudica'nın Galatasaray sözleri şaşırttı Hindistan'da aynı anda diş çıkaran iki çocuk, uğursuzluk nedeniyle dişi köpeklerle evlendirildi Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Mart ayını beklemekte fayda var Caddebostan Sahili'nde kırmızı yosunlar, lodos nedeniyle kıyıya vurdu FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı