CHP'li Gökçen'den Yeni Ekonomi Programı değerlendirmesi Açıklaması - Son Dakika

CHP'li Gökçen'den Yeni Ekonomi Programı değerlendirmesi Açıklaması

30.09.2020 11:03
CHP'li Gökçen'den Yeni Ekonomi Programı değerlendirmesi Açıklaması, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, "Pandemi sürecinde iyice kontrolden çıkan işsizlik ve enflasyona çare olmaktan uzak plan ve programlarda gençlerin payına da daha güvencesiz istihdam vaadi düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, "Pandemi sürecinde iyice kontrolden çıkan işsizlik ve enflasyona çare olmaktan uzak plan ve programlarda gençlerin payına da daha güvencesiz istihdam vaadi düştü." ifadesini kullandı.

Gökçen, Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirdiği yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildiğinden itibaren giderek derinleşen bir ekonomik kriz yaşandığını, hükümetin inandırıcılığını kaybettiğini savundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın döviz her fırladığında yeni bir sunumla çıktığını, dün de "tutmayacak" öngörülerini paylaştığını ileri süren Gökçen, şöyle devam etti:

"Pandemi sürecinde iyice kontrolden çıkan işsizlik ve enflasyona çare olmaktan uzak plan ve programlarda gençlerin payına da daha güvencesiz istihdam vaadi düştü. Süslü sözlerle pazarlanan 'daha esnek' istihdam koşullarının pratikte tek karşılığının daha kolay işten atılabilmek olduğunu biz gençler olarak çok iyi biliyoruz."

Ekonomik krizlerden en hızlı ve en çok zarar gören kesimlerden biri olan gençlerin sorunlarının satır aralarında bahsedilip geçilecek sayılardan ibaret olmadığını ifade eden Gökçen, gençlerin durumu her gün daha kötüye giderken hükümetin bir avuç yandaş şirketin vergi borcunu sildiğini, batık projeleri Varlık Fonu vasıtasıyla kurtardığını iddia etti.

Gökçen, "Ama bilsinler ki her geçen gün iktidarlarının sonuna biraz daha yaklaşıyorlar. Seçim günü geldiğinde işsiz bırakılmış, güvencesi elinden alınmış gençlerin atacağı tokattan onları bir avuç yandaş sermayedar ve Londra'daki tefeciler kurtaramayacak. Millet İttifakı iktidarında herkes gibi gençler de rahat bir nefes alacak." değerlendirmesinde bulundu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP'li Gökçen'den Yeni Ekonomi Programı değerlendirmesi Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Fransa'da iki kadın, "Pis Araplar" deyip Müslüman kadınlara bıçakla saldırdı Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı