Çiğli'de "Kuş Cenneti Felsefe Günleri" sempozyumu - Son Dakika

Çiğli'de "Kuş Cenneti Felsefe Günleri" sempozyumu

26.11.2019 12:54
Çiğli'de

Çiğli Belediyesi ve İzmir Felsefeciler Derneği iş birliğinde, "Kuş Cenneti Felsefe Günleri" isimli sempozyum düzenlendi.

Çiğli Belediyesi ve İzmir Felsefeciler Derneği iş birliğinde, "Kuş Cenneti Felsefe Günleri" isimli sempozyum düzenlendi.

Doğa ve çevre dostu uygulama ve hizmetleriyle dikkatleri üzerine çeken Çiğli Belediyesi, yaşanabilir ve sağlıklı bir gelecek amacıyla iki gün süren "Kuş Cenneti Felsefe Günleri" sempozyuma ev sahipliği yaptı. Çiğli Belediyesi ve İzmir Felsefeciler Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlik, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonunda yapıldı. Sempozyumun ilk gününde, konuşmacıların da yer aldığı Kuş Cenneti gezisi düzenlendi. Öğretim görevlilerinin fikirlerini paylaştığı sempozyumda, doğa ve çevre konuları felsefi pencereden ele alındı. Yaşanan doğa tahribatına yönelik atılması gereken adımların yol haritası da sempozyumda belirlendi.

Sağlıklı bir gelecek için doğaya sahip çıkmak gerektiğini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Belediye olarak hayata geçirdiğimiz bütün fiziki projelerde doğaya ve çevreye olan etkilerini göz önünde bulunduruyoruz; çünkü gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak gibi bir sorumluluk taşıyoruz. İlçemizde çevre ve doğa ile ilgili atılacak adımlarla ilgili bu alanda uzman kişilerle sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu bağlamda, çok değerli bilimsel çalışmalara imza atmış öğretim görevlilerinin de katıldığı 'Kuş Cenneti Felsefe Günleri' düzenledik. İki gün süren sempozyumda çevre ve doğa ile ilgili yapılması gerekenler enine boyuna tartışıldı. Çiğli, yeşiliyle, suyuyla, havasıyla ve sokaklarda yaşayan canlılarıyla mutlu bir kent olacak" dedi.

Etkinliğe ayrıca; Prof. Dr. Kubilay Aysevener, Doç. Dr. Kurtul Gülenç, Doç. Dr. Sibel Kibar Kavuş, Dr. Öğr. Üy. Aslı Favaro, Doç. Dr. Yavuz Adugit, Dr. Öğr. Üy. Gamze Keskin, Prof. Dr. Hakan Çörekçioğlu, Dr. Öğr. Üy. Ömer Aygün, Prof. Dr. Besim Dellaloğlu ve Doç. Dr. Bekir Zakir Çoban katıldı. - İZMİR

Çiğli'de Kuş Cenneti Felsefe Günleri sempozyumu
Çiğli'de Kuş Cenneti Felsefe Günleri sempozyumu
Çiğli'de Kuş Cenneti Felsefe Günleri sempozyumu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çiğli'de 'Kuş Cenneti Felsefe Günleri' sempozyumu - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim
20:42