Çöl Aslanı Ömer Muhtar Filmi - Son Dakika

Çöl Aslanı Ömer Muhtar Filmi

13.07.2011 04:39
Çöl Aslanı Ömer Muhtar Filmi, System.String[]

Çöl Aslanı Ömer Muhtar filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Çöl Aslanı Ömer Muhtar filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Gerçek olaylara dayanan bu biyografik epik filmde, 1929 yılında İtalya'da iktidarda olan Faşist diktatör Benito Mussolini'nin Büyük Roma İmparatorluğu'nu yeniden kurma planlarının bir parçası olarak Libya'yı sömürgeleştirmek üzere bu Kuzey Afrika ülkesine gönderdiği güçlü ordularının, Ömer Muhtar liderliğindeki Libya halkının inatçı direnişi karşısında hiç ummadıkları ağır kayıplara uğramaları anlatılmaktadır.

filmi Libya lideri Muammer Kaddafi finanse etmişti. Çevrildikten bir yıl sonra devrin İtalya başbakanı Giulio Andreotti filmin İtalyan ordusunun onurunu zedeleyici ögeler içerdiğini belirtmiş ve bunun üzerine film 1982 yılında İtalya'da yasaklanmıştı. 1988 yılından itibaren filmin İtalya'da bazı festivallerde yasa dışı olarak gösterilmesine hükümet tarafından göz yumulmuştu.

Yönetmen: Mustafa Akkad

Senaryo: Paul Matthew Thompson, H.A.L. Craig, David Butler

Oyuncular: Rod Steiger, Raf Vallone, Irene Papas, Oliver Reed, Anthony Quinn

Filmin Türü: Biyografi, Savaş,

Orijinal Adı: Lion of the Desert

Yapımcı Firma: Falcon International Productions

Yapım Yılı: 1981

Yapım Ülkesi: Libya, ABD

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 173 dk.

Vizyon Tarihi: 01.10.1985

Çöl Aslanı Ömer Muhtar Filmi

Son Dakika Güncel Çöl Aslanı Ömer Muhtar Filmi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hayatını kaybeden Dilay Kemer için spor ve medya dünyasından birçok isim başsağlığı mesajı paylaştı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti