Comics & Art Festival renkli etkinliklerle başladı - Son Dakika

Comics & Art Festival renkli etkinliklerle başladı

23.09.2016 17:28
Comics & Art Festival renkli etkinliklerle başladı, System.String[]

Comics & Art Festival, 23-25 Eylül tarihleri arasında dsm group tarafından Saint Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri ve Moda'da bulunan All Saints Kilisesi'nde düzenleniyor.

Festivalin ilk gününde ziyaretçiler altı farklı görsel tasarım etkinliği ve kahkaha dolu söyleşilerde yer alarak eğlenceli ve öğretici bir gün geçirdiler.

Türkiye'nin önde gelen yaratıcı etkinlik ajanslarından dsm group'un çizgi roman ve çizgiye dair tüm görsel sanatları bir araya getirerek düzenlediği İstanbul Comics & Art Festival (İCAF), zengin bir etkinlik programıyla başladı. 7'den 70'e herkese hitap eden bir şehir festivali olarak geniş bir katılımla gerçekleştirilen İstanbul Comics & Art Festival'ine çizgi roman dükkanları, sanat galerileri, panel ve workshoplarıyla ünlü çizerler, graffiti, illüstrasyon ve animasyon sanatlarıyla ilgilenen yaratıcı oluşumlar ve sanatçılar katılıyor.

Eğlenceli ve öğretici etkinlikler

Festivalin ilk gününde ziyaretçiler Apollo Virtual Art Gallery, Tilt Brush, Nike Roshe 2 Flyknit ile String Art, Edding Laque ile Nail Art, Origami Atölyesi ve Defter Yapım Atölyesi etkinliklerinde yer aldı.

Apollo Virtual Art Gallery etkinliğinde festival ziyaretçileri, günümüzün teknolojileriyle herkesin yaratıcı olabileceği düşüncesiyle, fikirlerini sanat eseri olarak görme imkanına sahip oldular. Tilt Brush etkinliğinde duvarları resimleyen ziyaretçiler, Nike Roshe 2 Flyknit ile String Art etkinliğinde enstalasyon sanatçısı Tuğba Yüksel ile ip sanatının renkli dünyası ile buluşarak sneaker modellerini yeni baştan tasarladılar. Edding Laque ile Nail Art etkinliğinde tırnakları üzerinde mini sanat eserleri yapan ziyaretçiler, Origami Atölyesi'nde origami sanatının inceliklerini, Defter Yapım Atölyesi'nde ise defter yapım tekniklerini öğrendiler. Festival kapsamında Apollo Virtual Art Gallery, Tilt Brush, Nike Roshe 2 Flyknit ile String Art, Edding Laque ile Nail Art etkinlikleri 24 ve 25 Eylül tarihlerinde, Defter Yapım Atölyesi ise 25 Eylül tarihinde de devam edecek.

Festivalin 2. ve 3. gününde neler var?

İstanbul Comics & Art Festival'inin 2'nci gününde Stop Motion Atölyesi, Baskı Atölyesi, Gırgır Karikatür Atölyesi, Stencil Atölyesi, Kağıt Heykeller Atölyesi, Kara Karga İmza Günü etkinlikleri ile Serkan Özay'la "Süper Kahramanların Tarihi ve Yanlış Bilmediklerimiz", Kutlukhan Perker'le "Süper Kahramansız Çizgi Roman", Devrim Kunter, Ömer Tunç ve Koral İlhan'la "Günümüze Ait Bir Sanat Dalı: Dijital İllüstrasyon", Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem'le imzalı sohbet gerçekleştirilecek.

Festivalin 3'üncü gününde ise devam eden atölyelerin yanı sıra Pin Hole Atölyesi, Feyzi Özşahin ile Süper Penguen Çizgi Atölyesi, Çiçek Dürbünü Atölyesi ve Baskı Atölyesi etkinlikleri ile İrfan Sayar'la "Porof Zihni Sinir", Berat Pekmezci, Mustafa Kara ve Selçuk Ören'le "Yeni Nesil Çizgi Romancılar", İlban Ertem'le "Puslu Kıtalar Atlası Yaratım Süreci ve Edebiyat Uyarlamaları", Yıldıray Çınar ve Hakan Tacal'la söyleşi etkinlikleri düzenlenecek.

Tasarımcılar, sergiler, film gösterimleri

Festival bünyesinde 21 sanatçı kolektifinden oluşan Krüw sergisinin yanı sıra ziyaretçiler Doksanz, Villiainz ve Canavaz sergilerini de ziyaret edebilecek. "Animasyon Gece Kuşağı" buluşmasında ise festival katılımcıları yerli ve yabancı animasyonlardan seçilmiş filmleri havuz başında izleme şansına sahip olacak.

İCAF'ın kendi alanında Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir şehir festivali olduğunu kaydeden dsm group'un kurucusu ve başkanı Alper Sesli, görsel sanatları, tasarımı, çizgi romanı, graffitiyi ve eğlenceyi seven 7'den 77'ye herkesi festivale davet ettiklerini belirtiyor.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Comics & Art Festival renkli etkinliklerle başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray'da koronavirüse yakalanan 5 futbolcudan 4'ü iyileşti CHP'li Başarır'dan tartışma yaratan "Ordu satılmıştır" sözleriyle ilgili açıklama: İftira atıldı Kendini tavana asarak intihar eden terzinin bıraktığı not yürek dağladı: Çocuklarım size emanet, ölmem hepimiz için iyi olacak Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu TÜBİTAK'ın geliştirdiği Ürün Takip Sistemi uygulamasıyla maskelerin tıbbi maske olup olmadığı öğrenilebilecek Güney Koreli ünlü K-Pop grubu A.C.E, Erik Dalı'nda fena döktürdü! O anları 15 bin kişi izledi