Çorlu Kurban Pazarının Paşası 25 bin TL'ye satıldı - Son Dakika

Çorlu Kurban Pazarının Paşası 25 bin TL'ye satıldı

05.08.2019 14:45
Çorlu Kurban Pazarının Paşası 25 bin TL'ye satıldı

Yaklaşan bayram öncesi Çorlu'da kurulan kurban pazarına getirilerek satışa sunulan bin 200 kiloluk Paşa isimli dana 25 bin TL'ye alıcı buldu.

Yaklaşan bayram öncesi Çorlu'da kurulan kurban pazarına getirilerek satışa sunulan bin 200 kiloluk Paşa isimli dana 25 bin TL'ye alıcı buldu. Besici Arif Keskinoğlu şimdi de bir tonluk Şampiyon adlı dana için müşteri alıcı beklediklerini kaydetti.

Çorlu Belediyesi tarafından Hıdırağa Mahallesi'nde yer alan mezbahanın yanında kurulan kurban pazarında haraketli anlar yaşanıyor. Üreticilerin hayvanlarını getirerek satışa sunduğu pazarın en büyük danaları bin 200 kiloluk Paşa ile bir tonluk Şampiyon en çok ilgiyi görüyor.

Pazarın en büyük danaları olan Paşa ve Şampiyon adlı kurbanlıkların yetiştiricisi Arif Keskinoğlu, şu anda 3 yaşında olan danayı henüz yavruyken aldığını ve bir bebek adeta bir çocuk gibi besleyip büyüttüğünü söyledi.

Paşa adlı dananın bir araya gelen asgari ücretli çalışan 7 kişi tarafından 25 bin TL bedelle satın alındığını da sözlerine ekleyen Keskinoğlu, "Beni en çok sevindiren gelir düzeyi düşük olan kişilerin alması ve gönül rahatlığı ile kurbanlarını kesecek olması. İmkanım olsa hiç düşünmeden Paşa'yı kendim keserim. Paşa'nın dışında ağırlığı bir ton civarında olan Şampiyon adlı danamız da var. Bu dan için de 23 bin TL gibi bir fiyat belirledik. Alıcısını bekliyoruz" dedi.

Çorlu Kurban Pazarı'nda satışa sunulan Paşa ve Şampiyon adlı danalar Pazar yerinin en çok dikkat çeken ve ilgi gören kurbanlıkları oldular. - TEKİRDAĞ

YORUMLAR
500
HES'ten 3,7 milyon TL kazandı, halka bedava su dağıttı HES'ten 3,7 milyon TL kazandı, halka bedava su dağıttı Denizli'de aranan 72 şüpheli tutuklandı Denizli'de aranan 72 şüpheli tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çorlu Kurban Pazarının Paşası 25 bin TL'ye satıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement