Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi - Son Dakika
Emlak

Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çorum\'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çorum'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emeklilere yönelik inşa edilen 743 konutun hak sahiplerine teslimine başlandı. Kuruçay Mahallesi'ndeki toplu konutlar için anahtar teslim töreni düzenlendi. TOKİ yetkilisi Ethem İlhan, 743 konutun anahtar teslimine bugünden itibaren başlandığını ve hak sahiplerine 2 günde bir blok teslim edileceğini belirtti. Törene, AK Parti ve CHP milletvekilleri, Çorum Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

16.10.2023 17:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çorum'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emeklilere yönelik inşa edilen 743 konutun hak sahiplerine teslimine başlandı.

Kuruçay Mahallesi'ndeki toplu konutlar için anahtar teslim töreni düzenlendi.

TOKİ yetkisi Ethem İlhan, törende yaptığı konuşmada, 743 konut, ticaret merkezi, cami ve büfenin anahtar teslimine bugünden itibaren başlandığını söyledi.

İlhan, 2 günde bir blok teslim edecek şekilde hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceklerini kaydetti.

Daha sonra törende 4 hak sahibine temsili anahtar teslim edildi.

Törene, AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, AK Parti İl Başkanı Murat Günay ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Emlak Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Avcılar'da Kaçak Emlakçıdan İzinsiz Kiralanan Dairede 30 Yabancı Uyruklu Kişi Tespit Edildi
  17:28 Avcılar'da Kaçak Emlakçıdan İzinsiz Kiralanan Dairede 30 Yabancı Uyruklu Kişi Tespit Edildi

  Avcılar'da bir vatandaş, dairesini kaçak çalıştığı iddia edilen bir emlakçıya kiraya verdi. Daireyi izinsiz onlarca kişiye kiralayan emlakçı her odaya 10 yatak koyarak günlük olarak kiralamaya başladı. Komşuların şikayeti üzerine ev sahibi İstanbul Emlakçılar Odası'ndan yardım isterken, daireye gelen polis ekipleri, 30 yatak konulan evde çok sayıda yabancı uyruklunun kaldığını tespit etti.

 • Avcılar'da Kayıt Dışı Emlakçı Yabancı Uyrukluları Tahliye Ettirildi
  16:48 Avcılar'da Kayıt Dışı Emlakçı Yabancı Uyrukluları Tahliye Ettirildi

  Avcılar'da kayıt dışı emlakçılık yaptığı iddia edilen kişi, 27 yabancı uyrukluya yatak karşılığı kiraladığı daireyi, komşuların şikayeti ve İstanbul Emlakçılar Odasının girişimiyle tahliye etmek zorunda kaldı. Emlakçı, daireye 30 yatak yerleştirip, yatakları 27 yabancı uyrukluya kiraladıktan sonra çevre sakinlerinin şikayeti üzerine durum ortaya çıktı. İstanbul Emlakçılar Odası'nın girişimleri sonucunda emlakçı, yabancı uyrukluları çıkartıp evi boşalttı.

 • Melikgazi Belediyesi Altınoluk Mahallesi Bahçelievler Konut Projesi İçin İhale Düzenliyor
  16:46 Melikgazi Belediyesi Altınoluk Mahallesi Bahçelievler Konut Projesi İçin İhale Düzenliyor

  Melikgazi Belediyesi, Melikgazi için ilk, Kayseri'ye ise örnek olacak en önemli mimari projelerden biri olan Altınoluk Mahallesi Bahçelievler Konut Projesi için ihale düzenliyor.

 • İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı
  13:46 İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı

  İstanbul Ataşehir'de 8 yıl önce açılan ve megakentin en görkemli alışveriş merkezlerinden biri olan Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı. AVM'nin ortaklarından biri de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ydi.

 • Kiracı ev sahibine kabusu yaşattı! 27 yatak koyup, yabancı uyruklulardan 3'er bin lira almış
  12:59 Kiracı ev sahibine kabusu yaşattı! 27 yatak koyup, yabancı uyruklulardan 3'er bin lira almış

  İstanbul Avcılar'da bir ev sahibi 4 katlı binanın 2. katındaki daireyi kaçak çalıştığı iddia edilen emlakçı aracılığıyla kiraya verdi. Daireyi kiralayan kişi ise başka bir kiracı buldu. Şikayetler üzerine daireye gelen polis ekipleri, 27 yatak konulan evde çok sayıda yabancı uyruklunun kaldığını tespit etti. Daire sahibinin arkadaşı olan bir emlakçı ise "İçeriye girdik ceset kokuyor içerisi. Bir odaya geçtim 10 yatak, başka bir odaya geçtim 5 yatak. Balkonda dahi yataklar var" diye konuştu.

 • Bilecik'te Drone ile Yapılan Trafik Denetimlerinde Sürücülere 16 Bin 689 TL İdari Para Cezası Uygulandı
  10:48 Bilecik'te Drone ile Yapılan Trafik Denetimlerinde Sürücülere 16 Bin 689 TL İdari Para Cezası Uygulandı

  Bilecik Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan drone denetimlerinde 15 araç ve sürücüsü denetlenerek, 9 araç sürücüsüne 'Kırmızı ışık kuralına uymamak' suçundan 13 bin 554 lira, 1 araç sürücüsüne ise 'Takograf kullanmama' suçundan 3 bin 135 lira olmak üzere toplam 16 bin 689 TL idari para cezası uygulandı.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var
  02 Mar Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Niğde'deki Kale Bölgesi Yenileme ve Koruma Projesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, şu ana kadar çok da büyük bir para harcandığını ve toplamda 1 milyar lirayı geçen bir projeleri olduğunu belirtti. Özhaseki, bölgenin turizm destinasyon merkezi olacağını ve çalışmaların iyi bir noktaya geldiğini ifade etti.

 • Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış
  02 Mar Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış

  Emlak uzmanı Özkan Aydemir, Türkiye'de 2023 yılında yabancılara yapılan konut satışında yüzde 50 düşüş olduğunu belirtirken, yurtdışı alımlarının ise yüzde 163,7 arttığını ifade etti. Aydemir, büyük şehirlerdeki konut fiyatlarının artış hızının yatırımcıları yurt dışına yönlendirdiğini ve imarlı bölgelerin çoğaltılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, vize sorunları nedeniyle vatandaşların Avrupa ülkelerinden gayrimenkul yatırımı yaptığını da vurguladı.

 • Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor
  02 Mar Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Günebakan köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen konutlar ve iş yerleri için afet evlerinin yapılacağı alan ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Hatipoğlu, bölgedeki tahliye kararlarının hızlıca alındığını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtirken, afet konutlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Hak sahipliği listesinin askı süresinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların yerleştirileceğini ifade eden Hatipoğlu, toprak kaymasının durumunu da yakından takip ettiklerini vurguladı.

 • KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor
  02 Mar KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor

  Kütahya'da KOAH tedavisi gören apartman sahibi, sigara içmeyen kiracı arıyor. 80 yaşındaki Ahmet Ün, kiracılarının sigara içmesinden rahatsız olduğunu belirterek, yeni kiracılar için sigara yasağı maddesini kira sözleşmesine ekleyeceğini söyledi. Eşi ve kendisinin hastalıkları nedeniyle sigaradan etkilendiklerini ifade eden Ün, sigara içmeyen kiracılarla evlerini kiraya vereceklerini belirtti.


Advertisement