Son Dakika Haberleri: "Cosmos: Bir Uzay Serüveni" Başlıyor

"Cosmos: Bir Uzay Serüveni" Başlıyor

4 yıl önce

"Cosmos: Bir Uzay Serüveni" belgesel serisinin prömiyerinin rekor sayıda izleyici kitlesine ulaşması bekleniyor.

Dünya çapında 210 kanalda ve 400 milyon evde yayınlanacak olan "Cosmos: Bir Uzay Serüveni" belgesel serisinin prömiyerinin rekor sayıda izleyici kitlesine ulaşması bekleniyor. Dünyada olduğu gibi  Türkiye'de de tüm Nat Geo ve  Fox kanallarında yayınlanacak olan prömiyer, ülkemizde 10 Mart Pazartesi 22.30'da ekrana geliyor.

Türkiye'de  Haluk Bilginer dünyada ise  Richard Gere,  Kirsten Dunst,  Patrick Stewart,  Amanda Seyfried, Alfred Molina gibi ünlü isimlerin seslendirdiği seri, orijinal ve Türkçe dublaj seçenekleri ile izlenebiliyor.

Fox International Channels (FIC) ve National Geographic Channels International (NGCI), 1980 yılında ilk yayınından kısa bir süre sonra televizyon tarihinin en sevilen belgesel serilerinden bir haline gelen Cosmos: Kişisel Bir Yolculuk'un 35. yıldönümünü yepyeni bir belgesel serisi olan "Cosmos: Bir Uzay Serüveni"ni yayınlamaya başlayarak kutluyor.  Ann Druyan'ın yapımcılık ve yazarlığını üstlenmenin yanı sıra yönetmen koltuğuna da oturduğu, Seth MacFarlane'in (Family Guy,  Ted) de yapımcı olarak yer aldığı 13 bölümlük yeni belgesel serisi "Cosmos: Bir Uzay Serüveni",  Fox International Channels (FIC) ve National Geographic Channels International (NGCI) kanalları ile dünyayla buluşmaya hazırlanıyor. 180 ülkede 90 Nat Geo kanalında ve 125 ülkede 120  Fox kanalında ekrana gelecek Cosmos: Bir Uzay Serüveni" prömiyerinin 400 milyon ev ile dünyanın en yaygın izleyici erişimine ulaşması bekleniyor.

Turkcell sponsorluğunda yayınlanacak belgesel dizinin ilk bölümü 10 Mart Pazartesi akşamı başta National Geographic Channel olmak üzere Nat Geo Wild, Nat Geo Wild HD, Nat Geo HD, Nat Geo People, Foxlife, Foxlife HD, FX, FX HD, Foxcrime ve Foxcrime HD'de aynı anda 22.30'da ekrana gelecek.

Efsane devam ediyor

ABD'li gökbilimci  Carl Sagan'ın 1980'lerde sunduğu çığır açan belgesel dizisi 35 yıl içinde 175'ten fazla ülkede 750 milyondan fazla insana ulaştı. İzleyicileri yaşadığımız dünyanın ötesine taşıyan seri, üç Emmy ve bir Peabody ödülünün de sahibi olmayı başardı. Cosmos'un takipçisi niteliğindeki 13 bölümden oluşan yeni belgesel dizi, dünyaca ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson anlatımı ile yıldızlara tekrar yelken açıyor. İnsanoğlunun bilgi arayışındaki destansı yolculuk daha önce olmadığı kadar çarpıcı bir dille ekranlara geliyor. Cosmos: Bir Uzay Serüveni evrenin uzak köşelerindeki yeni dünyaları keşfetmek isteyenleri, kökenimizi milyonlarca kilometre uzaklıktaki yıldızlarda aramak isteyenleri ve evreni en geniş çerçevede tanımak isteyenleri ekran başına davet ediyor.

Haluk Bilginer'in sesiyle evrene yolculuk

"Cosmos: Bir Uzay Serüveni" belgeseli başarılı tiyatro ve sinema sanatçısı  Haluk Bilginer'in sesiyle ekrana gelecek. Orijinal yayında  Richard Gere,  Kirsten Dunst,  Patrick Stewart,  Amanda Seyfried, Alfred Molina gibi  Hollywood'un önemli isimlerinin sesleriyle yer aldığı belgeselin sunucusu Neil deGrasse Tyson'ı  Haluk Bilginer seslendiriyor.

Fox International Channels ve National Geographic Channels International CMO'su Liz Dolan "COSMOS: Bir Uzay Serüveni"nin vizyonu bizlere, tüm dünyada National Geographic ve FOX kanallarında 400 milyondan fazla eve ulaşacak bir kampanya yapmamız konusunda ilham kaynağı oldu.  Fox'un tüm eğlence kanallarında " The Walking Dead" gibi dizilere global tanıtımlar yaptık. National Geographic kanallarımızda ise "Zihin Oyunları" gibi belgesel dizilerimize de global tanıtımlar yaptık. Ama hiç bir zaman FIC'nin eğlence kanallarının gücünü Nat Geo kanallarıyla bir araya getirerek  Amerika ile aynı anda yayınlamadık. İşte bunu da COSMOS ile yapıyoruz. COSMOS sadece 400 milyon evde prömiyer etmeyecek, her bir evde iki ya da üç kanalda aynı anda yayınlanıyor olacak."


Acun Ilıcalı, Yıldız Tilbe'yi Doğruladı: Çok Renk Katacaktır Yeşim Ceren Bozoğlu'nun Dövmesi Sosyal Medyayı Salladı
13 İlde Dev ByLock Operasyonu: 159 Gözaltı Kararı Var