Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Ali Babacan'ı eleştirdi: Kime yutturuyorsun? - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Ali Babacan'ı eleştirdi: Kime yutturuyorsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti hükümetlerinde çeşitli görevlerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a eleştirilerde bulundu. Erdoğan, "Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler şimdi farklı bir şekilde bize saldırıyor. Yahu sen bakansın. Başbakandan onay almadan sen o adımı atabilir misin? Kime yutturuyorsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanlarıyla videokonferans yöntemiyle bir araya geldi.

Sözlerine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair yaşanan gelişmeleri özetleyerek başlayan Erdoğan, "Ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınını hamdolsun büyük ölçüde kontrol altına aldık. Normalleşme çalışmamız da işlemeye başladı. Sosyal alanlarla ilgili kararımızı bayram sonrası vereceğiz. Genel sağlık sigortamızın kapsayıcılığından dolayı hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik" ifadesini kullandı.

BABACAN'A TEPKİ: KİME YUTTURUYORSUN?

Erdoğan, bir dönem Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a eleştiriler yönelttiği açıklamalarına şöyle devam etti: Düşünün Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler şimdi farklı bir şekilde bize saldırıyor. Yahu sen bakansın. Atılan bir adımda Başbakanın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin? Şimdi nasıl oluyor da o işleri 'Ben ben ben...' Ne ben'i yahu? Bir başbakan onay vermeyecek, sen kalkacaksın adım atacaksın. Bunu kime yutturuyorsun? Böyle kalkıp YouTube'larda topladığınız adımlarla netice almanız mümkün değil. Biz şu an takdir edecek insan arıyoruz. Kötü olacak her şeyi bize yıkma hesabı içinde olanların hesabını zaten milletim sorar. Bu milletin vicdanından her şey Allah'ın izniyle döner.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Ali Babacan'ı eleştirdi: Kime yutturuyorsun?
Erdoğan'dan IMF konusunda çok net mesaj: Biz o defteri kapattık

Erdoğan'dan zehir zemberek sözler: Alçaklar minareden müzik dinletiyor, CHP de zevk alıyor


Son Dakika

Erdoğan, sokağa çıkma yasağının neden alındığını ve hangi sebeple iptal edildiğini 2 maddeyle açıkladı Acemi askere zorbalık yapan usta askerler hakkında Bakan Akar'ın talimatıyla inceleme başlatıldı 2 çocuk annesi komşusuna ilgi duyan platonik aşık dehşet saçtı: 1 ölü, 2 yaralı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal etti Tekme tokat kavga ettiği kişiyi yere seren Uğur Dündar, o anları anlattı Kızını, internette uygunsuz görüntüleri var diye öldürdü! Videodaki kişi başka biri çıktı İntihar ettiği söylenen 17 yaşındaki genç kızın ölümünün altından "gayrimeşru çocuk" çıktı Erdoğan, Ayasofya'nın camiye çevrilmesi için talimat verdi: Milletimiz karar vermeli Siirt'te PKK operasyonu nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi Savunma Sanayii Başkanlığı yeni projeyi duyurdu: İnsansız hava ve kara araçlarından oluşan robotim Kasaptan 200 kilo et çalan hırsızlar, birbirlerini öperek kutladı İçişleri Bakanlığı paylaştı! İşte polis ile bekçilerin yetki karşılaştırması 7 yaşındaki Emir'i hayattan koparan kaza anı kamerada! Rusya'dan, 8 savaş uçağı gönderdiği Hafter için itiraf! Türklerin gücünü kabullendiler Korona olduğunu bilmesine rağmen boynundaki atkıyı hastane girişine böyle astı