Son Dakika Haberleri: Erdoğan'dan Bakana Talimat: Sig Sauer Silahı Emniyet Teşkilatımızda Kullanılmayacak

Erdoğan'dan Bakana Talimat: Sig Sauer Silahı Emniyet Teşkilatımızda Kullanılmayacak

6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya talimat verdi: Sig Sauer diye bir silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Beştepe'de 81 ilin valisiyle bir araya geldi Valilere seslendiği konuşma sırasında  ABD'ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Suriye'yi dünyanın en büyük silah pazarına çevirenler, eli kanlı katilleri en modern silahlarla donatanlar, tüm bunları herhalde demokrasi aşkına yapmıyorlar. Bunların demokrasi ile alakası yok, kesinlikle yok." dedi. Canlı yayında İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu'ya da talimat verdi: Sig Sauer diye silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak.

"SİG SAUER SİLAHLARINI BUNDAN SONRA KULLANMAYACAĞIZ"

Erdoğan "Buradan bakanımıza da söylüyorum. Sig Sauer diye silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak. Kendi silahımızı kullanacağız. Bunlar Türk milletine diz çöktürme planlarıdır. Çünkü onlardan almaya devam ettikçe bize tembellik geliyor. Biz kendi ürettiklerimizle yapalım." dedi.


Sig Sauer model silah

SİG SAUER MODEL SİLAHIN ÖZELLİKLERİ:

Yarı otomatik Sig Sauer, zorlu dayanıklılık testlerinden kolayca geçebilmesi, her koşulda çalışması, çok dengeli oluşu, sonsuz namlu ömrü ve asla tutukluk yapmaması gibi sebeplerle  Türkiye'nin SAT komandoları da dahil olmak üzere birçok devletin özel kuvvet birimleri tarafından tercih edilmekte. Emsallerinden daha pahalıdır.

Dünya liderlerinin yakın korumaları tarafından da tercih edilen Sig Sauer model silahların teknik özellikleri ise şöyle:

Kalibre: 9 mm Luger.357 SIG, .40 SW

Uzunluk: 180 mm

Namlu uzunluğu: 99 mm

Ağırlık(boş): 770 g

Kapasite: 12+1

Erdoğan "Kendini Bilmez Büyükelçi" Deyip ABD'ye Çattı: Size Muhtaç Değiliz


Avm'lere Dadanan Gasp Çetesinin Soygun Yaptıkları Anlar Kamerada Rusya ile Türkiye Domates Konusunda Anlaştı! 1 Aralık'ta İhracat Başlayacak
Erdoğan, "Büyük Bir Senaryo ile Karşı Karşıyayız" Deyip Tehlikeyi Açıkladı: Terör Kuşatması Var Başbakan Yıldırım Duyurdu: TEOG'un Yerine Gelecek Yeni Sistem, 1 Hafta İçinde Açıklanacak