Diyarbakır anneleri bunaltıcı sıcakta evlatları için nöbet tutuyor - Son Dakika

Diyarbakır anneleri bunaltıcı sıcakta evlatları için nöbet tutuyor

10.08.2022 15:40

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bunaltıcı sıcakta da evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bunaltıcı sıcakta da evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 1073'üncü gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Mevlüde Üçdağ, oğlu Ramazan'a kavuşuncaya kadar eyleme devam edeceğini söyledi.

Evladına kavuşmak istediğini ifade eden Üçdağ, "8 yıldır evladıma hasretim. Evladımı benden koparıp götürdüler. Burada kararlıkla eylemimize devam edeceğiz. Evladımı almadan gitmem. Bilsinler ki zafer annelerindir." dedi.

Üçdağ, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Evlatlarımızı istiyoruz"

Oğlu Fatih için eylem yapan baba Abdullah Demir de yaklaşık 3 yıldır yaz, kış, salgın demeden evlatlarına kavuşmak için oturma eylemi yaptıklarını belirtti.

Çocuklarına kavuşana kadar eylemi sürdüreceklerini dile getiren Demir, "Çocuklarımızı almadan buradan kalkmıyoruz. Evlatlarımızı istiyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 313 OLDU DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 313 OLDU TAHİR ELÇİ DAVASINDA DAVUTOĞLU'NUN TANIK OLARAK DİNLENİLMESİNDEN VAZGEÇİLMESİNE TEPKİ TAHİR ELÇİ DAVASINDA DAVUTOĞLU'NUN TANIK OLARAK DİNLENİLMESİNDEN VAZGEÇİLMESİNE TEPKİ
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır anneleri bunaltıcı sıcakta evlatları için nöbet tutuyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement