Son Dakika Haberleri: Darende Myo'da Akademik Yıl Açılışı

Darende Myo'da Akademik Yıl Açılışı

12 ay önce

MALATYA (AA) – Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda, 2018-2019 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.

Darende Myo'da Akademik Yıl Açılışı, System.String[]

MALATYA (AA) – Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda, 2018-2019 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.


Konferans salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.


Darende Kaymakamı Enver Zengince, törende yaptığı konuşmada, üniversite eğitiminin, bir insanın hayatındaki en önemli safhalardan bir tanesi olduğuna değinerek, çalışma hayatı ve kişilik yapısının şekillendiği bu dönemde daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.


İnsan ve devlet yapılarının hızlı bir şekilde değiştiği yüzyılda olunduğuna dikkat çeken Kaymakam Zengince, "Buradan mezun olup topluma faydalı olmak adına üzerinize düşen bir takım görevleriniz olacak. En önemli vazife, bu hayatı en verimli şekilde değerlendirebilecek kapasitede olmalısınız. Dijital çağının dünyayı kasıp kavurduğu, gelişmelerin, yeniliklerin ardı ardına hızlı bir şekilde geliştiği şu zamanda, dönüşümlerin üniversite eğitimini almış belli bir ilmi donanıma sahip olan sizlerin sayesinde olacak. Dolayısıyla böyle bir sorumluluğunuz var. Çalışma hayatınızı güçlü bir şekilde sürdüreceksiniz ve vatanımızın, devletimizin dönüşümü için mücadele edip gayret sarf edeceksiniz." diye konuştu.


Belediye Başkan Vekili Cengiz Özdemir de okulun isteklerine belediye olarak her zaman destek verdiklerini ve vereceklerini belirterek öğrencilere başarılar diledi.


Yüksekokul müdürü Apdulmutalip Şahinaslan ise Turgut Özal Üniversitesi'nin en yüksek puanlı öğrencilerinin kendi okulunda eğitim gördüğünü söyledi.


Okulun yurt, ulaşım ve su problemlerinin olduğuna değinen Şahinaslan, "Çözemediğimiz sorunların başında yurt problemi geliyor, 500 öğrencimiz olmadığımız için KYK yurt yapmıyor. Yine sürekli kesilen içme suyu problemimiz çözüm bekliyor. Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor salonumuz yok yapılmasını bekliyoruz. Yeni bölümler ve fakülte gelmesi planlanıyor lakin öğrencilerin barınma imkanı yeterli değil." değerlendirmesinde bulundu.

Haber Yayın Tarihi: 18.10.2018 04:04 Kaynak: AADüğün evi dehşet evine döndü! Gelinin dayısı, damadın boğazını keserek öldürdü
Cristiano Ronaldo'dan cesur itiraf: Attığım hiç bir gol sevgilimle cinsel ilişkimden daha iyi değildi Kavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor