Davutoğlu'ndan Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımına ilk yorum: Sistemin değişmesi zorunlu - Son Dakika

Davutoğlu'ndan Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımına ilk yorum: Sistemin değişmesi zorunlu

09.11.2020 09:40

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesini değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başbakanı Ahmet Davutoğlu, "Devlet düzenini aşiret anlayışına çeviren sistemin değişmesi zorunlu" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram hesabından yapılan ve henüz bir yalanlama gelmeyen istifa açıklamasının yankıları sürerken konuyla ilgili bir değerlendirmede Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan geldi.

"YAŞANANLAR SİSTEMİN DEĞİŞMESİNİ ZORUNLU KILIYOR"

Açıklamayı değerlendiren Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, "Hazine ve Maliye Bakanı'nın istifa açıklaması ile bu gece yaşananlar siyasetimizi ve devlet düzenimizi aşiret anlayışına çeviren sistemin değişmesini zorunlu kılıyor" dedi.

PARLAMENTER SİSTEME İŞARET ETTİ

Davutoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, güçlendirilmiş parlamenter sisteme işaret ederek, bugün yapacağı açıklamaların takip edilmesini istedi.

Davutoğlu'ndan Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımına ilk yorum: Sistemin değişmesi zorunlu

Son Dakika Politika Davutoğlu'ndan Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımına ilk yorum: Sistemin değişmesi zorunlu - Son Dakika


Son Dakika

Maç sonrası Okan Buruk çılgına döndü! Tecrübeli hocayı Abdullah Avcı zor sakinleştirdi İstanbul'da hasretle beklenen kar yağışı etkisini göstermeye başladı Metrobüste tekmeli yumruklu kavga kamerada ABD Merkez Bankası faiz kararını sabit bıraktı Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış